Mega Misja - Zadanie piąte

Za nami ostatnie zadanie zrealizowane przed feriami.
Kilka dni przed jego wykonaniem zajęliśmy się przygotowaniem materiałów. Przeglądaliśmy czasopisma, wertowaliśmy ulotki gazet by zebrać wycinki i ilustracje dotyczące zdrowego odżywiania.
Na zajęciach z podziałem na role czytaliśmy dialogi Kuby i Julki. Dzięki nim wiemy, że wykonując zadania pomagamy głównym bohaterom. Po czym zabraliśmy się do pracy. Nasze Panie rozdały nam ilustracje z różnymi prezentacjami a my - podzieleni na 5 grup - zastanawialiśmy się co one przedstawiają. Każda grupa prezentowała wynik swojej pracy. W dalszej części - w tych samych grupach - wypisywaliśmy formę prezentacji lubianą tą najbardziej oraz tą najmniej. Ćwicząc tym samym umiejętność współdziałania w grupie i podejmowania wspólnej decyzji oraz kompromisu. Panie przedstawiły nam jaka powinna być dobra prezentacja. Tak też, poznaliśmy cechy prezentacji i jej formy. Tym razem podzieleni na 4 grupy tworzyliśmy plakat prozdrowotny z uwzględnieniem haseł promujących zdrowe odżywianie. Następnie prezentowaliśmy w grupach wytwory swojej pracy. Oglądaliśmy również piramidę zdrowego żywienia, którą kilka tygodni wcześniej tworzyliśmy na zajęciach z cyklu "Zdrowym być ...". Dowiedzieliśmy się, że wyniki swojej pracy prezentować możemy za pomocą mediów. Jako potwierdzenie tego obejrzeliśmy prezentacje multimedialną dotyczącą ... Australii i ciekawostek z nią związanych. Slajdy wyświetlane za ekranie rzutnika oglądaliśmy z zapartym tchem. Szczególnie naszą uwagę przykuł ... tańczący pajączek. Rozmarzyliśmy się ... Fajnie byłoby spędzić ferie w Australii (zajęcia miały miejsce w piątek 12.02.2016r. ostatniego dnia przed naszymi feriami).
I na koniec ... Niespodzianka. Tym razem COŚ dla naszego zmysłu smaku. Zdrowa niespodzianka bo przecież zajęcia związane były ze zdrową żywnością. Pomagaliśmy zrozumieć Psotnikowi co to zdrowe odżywianie. Z zamkniętymi oczami smakowaliśmy przygotowane na talerzu owoce a następnie odgadywaliśmy ich nazwy. Mniam ... same witaminki.
Cel zajęć osiągnięty - wiemy co to jest prezentacja i jakie cechy powinna posiadać.
Dziękujemy za dotychczasowe, wspaniałe przygody MegaMisji. Czekamy na kolejne.