Mega Misja - Zadanie pierwsze

Dnia 27.01.2016r. przystąpiliśmy do realizacji 1 zadania.
Dzień wcześniej przygotowane zostały potrzebne materiały do przeprowadzenia zajęć (duże arkusze papieru, kolorowy żółwik itp.). Nasze Panie zapoznały nas z głównymi bohaterami: Julką, Kubą oraz... Psotnikiem.
Potem przystąpiliśmy do realizacji kroku pierwszego. I tu niespodzianka!!! Psotnik... zaczął płatać nam figle. Nie mogliśmy wyświetlić początkowych slajdów. Nasze Panie wykazały się kunsztem aktorskim - wcieliły się w postać Julki i Kuby, czytając dialogi z wersji papierowej. Role godne Oscara! Nie ma to jak mieć przed sobą tekst - technika lubi czasem zawodzić. Krok 3 ruszył i przejście przez kolejne było możliwe, przy wykorzystaniu laptopa i rzutnika. Ochoczo przystąpiliśmy do rozwiązania problemu, by pomóc głównym bohaterom. Przed formułowaniem pytań obejrzeliśmy prezentację multimedialną, dotyczącą ciekawostek związanych z żółwiem - by móc lepiej poznać to małe, interesujące zwierzątko. Następnie zabraliśmy się do zapisywania pytań, z którymi nie mieliśmy problemu oraz dopasowywaliśmy różne źródła informacji. Każdy chciał zapisać swoje pytanie... Nasza grupa jest dosyć liczna, dlatego też zajęło nam to dużo czasu. Odrysowywanie najmłodszego i najniższego uczestnika, sprawiło nam z kolei największą frajdę. Dorysowywaliśmy poszczególne elementy twarzy oraz części ciała
i garderoby. Ostatnia zabawa, w którą bawiliśmy się, a której nie było w scenariuszu, to zabawa ruchowa "Zmień miejsce". Panie przydzieliły nam role "źródeł informacji": książki, gazety, inni ludzie, komputer, Internet. Gdy padło hasło "gazeta" - szybko zmienialiśmy swoje miejsca. Wygrywały te osoby, które jako pierwsze zajęły miejsca w kole. Radości było co niemiara!
Zadanie wykonane! Zdjęcia zrobione! Pożegnalny okrzyk "Hip,hip - Hura!" zakończył wykonanie zadania pierwszego.
Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania z głównymi bohaterami Mega Misji.
Pozdrawiamy ciepło ze świetlicy SP nr 36 w Katowicach.