ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za nadesłane prace drogą mailową na konkurs. Wszystkie były piękne. Jury wyłoniło zwycięzców. Oto wyniki:

Kategoria klas 1-3:
Laureatami konkursu zostali:
Maja S.-T. z kl. 1a
Oliwier S. z kl. 3b
Wyróżnienia otrzymują:
Wiktoria B. z kl. 2b
Hania B. z kl. 1b

Kategoria klas 4-8:
Laureatami konkursu zostali:
Milena L. z kl. 5b
Ada B. kl. Z 4a
Zuzanna F. z kl. 6a
Antonina P. z kl. 4a
Wyróżnienia otrzymują:
Kinga K. z kl. 5b
Lilianna K. z kl. 6a
Adam N. z kl. 6a


Gratulujemy!


Dyplomy i nagrody wręczone zostaną po powrocie do szkoły.
Wychowawcy świetlicy

Finał konkursu „Nasze koty – nasi podopieczni”

Dnia 16 lutego 2019r. w MDK „Koszutka” filia „Dąb” odbył się finał Miejskiego Konkursu Plastycznego „Nasze koty – nasi podopieczni”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać prace plastyczne prezentujące sposoby pomocy i opieki nad kotami. Miło mi Państwa poinformować, iż uczennice z naszej szkoły: Daria Myśliwiec, Małgorzata Jelonek i Kateryna Rassadnikowa zostały laureatkami konkursu. Dziewczynki wykonały prace w świetlicy szkolnej różnymi technikami pod kierunkiem mgr Marioli Staszowskiej. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

OPRACOWANIE: mgr Mariola Staszowska

Wyniki konkursu „Bajkowy Świat Europy”


W poniedziałek 17 grudnia w Szkole Podstawowej nr 58 w Katowicach, odbyła się kolejna edycja miejskiego konkursu edukacyjnego dla świetlic szkolnych „Bajkowy Świat Europy”.
W konkursie wzięło udział aż 13 drużyn reprezentujących świetlice katowickich szkół podstawowych. Nasze dziewczynki z klasy Ia: Emilka oraz Małgosia (pod kierunkiem pani Renaty i pani Oliwii) zajęły 3 miejsce !!!

Czytaj więcej: Wyniki konkursu „Bajkowy Świat Europy”

Finał Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Anioły – dobre duchy”


Dnia 17 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 37 w Katowicach odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Anioły – dobre duchy”. Na konkurs nadesłano ponad 100 prac z 11 katowickich szkół. W etapie szkolnym przygotowano 38 prac wykonanych różnymi technikami. Miło mi Państwa poinformować, iż uczennica kl.IIIa Hanna Wiktorzak, która wykonała pracę w świetlicy techniką: malowanie na szkle, zdobyła tytuł laureatki. Wszystkie prace były piękne i oryginalne! Dziękuję uczestnikom i życzę, aby dobre Anioły czuwały!

OPRACOWANIE: mgr Mariola Staszowska

Miejski Konkurs Edukacyjny „Magiczne wiersze”

Dnia 14 listopada odbył się Miejski Konkurs Edukacyjny „Magiczne wiersze”. Uczestnicy musieli się wykazać znajomością życiorysu i twórczości Tadeusza Śliwiaka oraz wykonać pracę plastyczną do wybranego wiersza. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas trzecich: Hania W. i Julia P., które przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem mgr A. Krakowskiej – Wierzbik, mgr A. Wiąckowskiej – Siwek i mgr M. Staszowskiej. Dziewczynki osiągnęły wielki sukces zajmując drugie miejsce. Gratulujemy wspaniałego rezultatu!

mini konkurs1959

OPRACOWANIE: mgr Mariola Staszowska

Świetlicowy klub odkrywców „Sówki mądre główki”


Świetlicowy klub odkrywców „Sówki mądre główki”, zakończył cykl zajęć w ramach projektu edukacyjnego „Być jak Ignacy” pod patronatem Fundacji PGNiG. W każdą środę, na porannych zajęciach w świetlicy spotykaliśmy się i poznawaliśmy wielkich polskich wynalazców: Mikołaja Kopernika, Marię Skłodowską-Curie, Kazimierza Prószyńskiego oraz Stefana Drzewieckiego.

Czytaj więcej: Świetlicowy klub odkrywców „Sówki mądre główki”

Bierzemy udział w konkursach…

W ostatnich dniach, podczas zajęć świetlicowych chętni uczniowie wykonali prace plastyczne na konkurs ogłoszony przez Urząd Miasta w Katowicach - Wydział Kształtowania Środowiska, pod hasłem „Strażnik powietrza w akcji”.
Konkurs o tematyce ekologicznej został skierowany do dzieci w różnym wieku szkolnym. Tematyka konkursu została podyktowana organizacją w dniach 3-14 grudnia 2018r. w Katowicach najważniejszego globalnego forum poświęconego światowej polityce klimatycznej: 24. Sesji Konferencji Stron Protokołu z Kioto, zwanego potocznie Szczytem Klimatycznym.

Czytaj więcej: Bierzemy udział w konkursach…

Wyniki Szkolnego Konkursu Literackiego „Czy znasz legendy polskie?”

W świetlicy w ciągu roku szkolnego odbywały się różnorodne zajęcia, w tym zajęcia czytelnicze. Zakończeniem tych zajęć był konkurs literacki
„Czy znasz legendy polskie?”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas drugich. Musieli się wykazać bardzo dobrą znajomością trzech legend: „O smoku wawelskim”, „Toruńskie pierniki”, „Legenda o Popielu”. Organizatorem konkursu była Pani mgr Mariola Staszowska.

Oto lista laureatów:
I miejsce: Miron Bańka kl.IIa, Oskar Juda kl.IIa, Adam Henc kl.IIb, Tymon Sawaściuk kl.IIa, Adam Tomczak kl.IIc, Grzegorz Wójcik kl.IIa,
II miejsce: Jakub Plizga kl.IIb,
III miejsce: Zuzanna Kozieł kl.IIa, Igor Sobolew kl.IIa, Alicja Wojas kl.IIb.

Gratuluję zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział!
             
Opracowała: Mariola Staszowska

Konkurs "Jak wykorzystać wody opadowe na swoim podwórku?"

Szanowni Państwo!
Bardzo miło nam Państwa poinformować, iż w miejskim konkursie ekologicznym „Jak wykorzystać wody opadowe na swoim podwórku?” zorganizowanego przez Urząd Miasta Katowice prace plastyczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły zdobyły duże uznanie jury konkursu. Oto jego wyniki:
• I miejsce – Tomasz Niedźwiecki kl.Vs,
• II miejsce – Zuzanna Wolas kl.IIc, Amelia Jończyk kl.VIa,
• III miejsce – Dariusz Brzozowski kl.Vb,
• wyróżnienia – Zuzanna Fortuna kl.IIa, Martyna Błahut kl.IIa, Aleksander Błaszczyk kl.Vb.

To ogromny sukces naszych reprezentantów!
Prace wykonane zostały pod kierunkiem Pani mgr Marioli Staszowskiej oraz Pana Marcina Juchy. Poprzedziły je pogadanki na temat hasła konkursu poparte zdjęciami i informacjami z różnych źródeł.
Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się dnia 20.05.2017r. o godz.12.00 podczas Leśnego Pikniku Rodzinnego „Ekoodpowiedzialnie” odbywającego się w Katowickim Parku Leśnym na terenie Doliny Trzech Stawów.

Serdecznie zapraszamy autorów prac wraz z rodzicami do odbioru dyplomów i nagród.

                                                                             mgr Mariola Staszowska
                                                                             mgr Marcin Jucha

XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” rozstrzygnięta!

W marcu b.r. odbyły się eliminacje do XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” zorganizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Z każdej grupy wiekowej można było wysłać po pięć prac.
Nasza reprezentantka Amelia Jończyk z kl.VIa odniosła ogromny sukces!
Komisja konkursowa uznała jej pracę za najlepszą w kategorii klas IV – VI. Amelia zajęła I miejsce! Nagrodą za zdobycie I miejsca był tablet.
Organizatorem eliminacji,  koordynatorem i przewodnicząca jury na etapie szkolnym była Pani mgr Mariola Staszowska.
Brawo Amelia! To już drugi sukces w konkursie plastycznym w tym roku szkolnym!
Życzymy dalszych sukcesów!

OPRACOWANIE: mgr Mariola Staszowska