Darmowe warsztaty programowania dla uczniów i nauczycieli!

Opublikowano: środa, 18, listopad 2020

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele


Wystartowały zapisy na bezpłatne warsztaty edukacyjne “Szkoła z Gigantami” oraz “Nauczyciel Przyszłości”. W tej edycji każda szkoła biorąca udział w programie ma szansę na atrakcyjne nagrody!

Celem Szkoły z Gigantami jest propagowanie idei programowania wśród uczniów od najmłodszych lat. Zajęcia są doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.

Kursy Nauczyciel Przyszłości natomiast skierowane są do kadry pedagogicznej i mają  wspomóc nauczycieli w poznaniu narzędzi wspomagających nauczanie zdalne. Warsztaty umożliwiają rozszerzenie kompetencji w zakresie wiedzy z języków programowania, które weszły do podstawy programowej szkół.

Program zajęć “Szkoła z Gigantami” dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej - tematyka poświęcona będzie programowaniu gier w środowisku Scratch oraz tworzeniu stron internetowych.

Dla Nauczycieli przygotowane są z kolei trzy bloki tematyczne:
·         środowisko Scratch,
·         język programowania Python,
·         narzędzia do nauki online.

Ponadto, partnerem wydarzenia został Microsoft - pierwsze zajęcia z narzędzi do nauki online poprowadzi przedstawiciel firmy, który skupi się na omówieniu narzędzi Microsoft, w tym Microsoft Teams.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja.
Każdy uczestnik po zrealizowaniu kursu otrzyma certyfikat uczestnictwa.
Zapisu można dokonać pod poniższym linkiem, gdzie znajduje się szczegółowy terminarz, harmonogram i zakres tematyczny warsztatów:

>>Aby dowiedzieć się więcej oraz zapisać się na warsztaty, kliknij tutaj<<

Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski. Nie istnieją żadne wymagania i ograniczenia, poza koniecznością posiadania połączenia internetowego oraz sprawnego komputera lub laptopa.

Z okazji wydarzenia przygotowaliśmy również specjalny konkurs dla szkół!

Placówki i ich uczniowie zdobędą nagrody za udział z najwyższą frekwencją w wydarzeniu “Szkoła z Gigantami”!:
I miejsce - Certyfikat Złotego Partnera dla szkoły, voucher o wartości 3 000 zł na nowy sprzęt IT do wykorzystania w sklepie komputerowym oraz voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania;
II miejsce - Certyfikat Srebrnego Partnera dla szkoły, voucher o wartości 2 000 zł na nowy sprzęt IT do wykorzystania w sklepie komputerowym oraz voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania;
III miejsce - Certyfikat Brązowego Partnera dla szkoły, voucher o wartości 1 000 zł na nowy sprzęt IT do wykorzystania w sklepie komputerowym oraz voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania;

Pozostałe 7 szkół z pierwszej 10-tki otrzyma voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs dodatkowy online w szkole Giganci Programowania.

Dodatkowo wszystkie szkoły, z których więcej niż 30 uczniów weźmie udział w naszych szkoleniach, zostaną wyróżnione specjalnym certyfikatem uczestnictwa w szkoleniu.

giganciprogramowania