Wizyta przedszkolaków w świetlicy szkolnej…

Opublikowano: niedziela, 10, kwiecień 2016

Dnia 7 kwietnia 2016 roku, w naszej świetlicy, po raz kolejny gościliśmy przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Katowicach. Wizyta rozpoczęła się obejrzeniem krótkiego występu o wiośnie, który przygotowali uczniowie klasy Ia pod okiem wychowawczyni pani Basi Grzegorzewskiej. Następnie wszyscy razem udaliśmy się do Sali Zabaw, gdzie czekała na nas klasa IIa wraz ze swoją Panią Justyną i z przedstawieniem o zwierzętach. Usłyszeliśmy wiersze Jana Brzechwy oraz wspólnie zaśpiewaliśmy „Kaczkę Dziwaczkę”. W końcu przyszedł czas na zajęcia przygotowane przez p. Agnieszkę i Oliwię. Na początku Panie odczytały list do przedszkolaków, jaki pozostawiła Pani Wiosna. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania „Jak ślimak poznał Panią Wiosnę”, oraz odpowiadały na pytania dotyczące bajki. Najbardziej jednak spodobała się naszym gościom zabawa w „Wędrującego Żonkila” – jedno z dzieci trzymało w ręce kwiatek. Gdy muzyka grała wszyscy uczestnicy zabawy po kolei podawali go kolejnej osobie w kole. Gdy muzyka milkła, osoba trzymająca kwiatek kończyła zabawę. Nie obeszło się również bez zagadek sprawdzających znajomość wiedzy przedszkolaków o wiośnie oraz zabaw z tak lubianą chustą Klanzy… Na zakończenie dzieci otrzymały słodki poczęstunek i z dobrymi humorami wróciły do przedszkola.

Opracowała: Oliwia Małek
Zdjęcia: Oliwia Małek