Straż miejska z wizytą w świetlicy szkolnej

Opublikowano: czwartek, 26, wrzesień 2013

Dnia 8 października 2013r. gościliśmy w świetlicy pracowników Straży Miejskiej w Katowicach. Dzięki tej wizycie mogliśmy poznać więcej informacji dotyczących działalności i pracy Strażników Miejskich oraz zobaczyć z bliska ich mundur. Uczestniczyliśmy również w programie profilaktycznym „Z Lego bezpieczniej”. Bawiąc się klockami lego poznaliśmy zagrożenia w ruchu drogowym poprzez zaznajomienie z przepisami kodeksu drogowego tj. prawidłowe przechodzenie przez jezdnie, sygnalizację świetlną i znaki drogowe, bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły, zasady ruchu drogowego i bezpiecznej jazdy na rowerze, motorze i motocyklu.
Zaprosiliśmy również na te zajęcia uczniów klasy 1a i 1b oraz 3b. Zajęcia bardzo podobały się wszystkim. Mamy nadzieję, że za rok znów zaprosimy pracowników Straży Miejskiej do wspólnej zabawy klockami lego.