„MEGA - MISJA” W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Opublikowano: poniedziałek, 01, luty 2016


Nasza świetlica od 15 stycznia 2016r. realizuje ogólnopolski, pilotażowy program „MegaMisja”. Spośród 436 zgłoszeń do pierwszej edycji tego programu zostało zakwalifikowanych jedynie 50 szkół podstawowych z całej Polski. W tym - MY, Z CZEGO JESTEŚMY BARDZO DUMNI!!!

Wybrane świetlice szkolne przez 10 miesięcy będą realizować program, któryprzygotuje dzieci do odpowiedniego korzystania z nowych mediów – technologii informacyjnych. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym uczestnicy zajęć pomagają animowanym bohaterom (Kubie i Julce) złapać niesfornego Psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Bawiąc się i wykonując kolejne zadania, dzieci zdobywają nowe umiejętności, dzięki którym odkryją pożyteczne i edukacyjne aspekty Internetu oraz nowych technologii. Najmłodsi przyswoją np. zagadnienia związane z bezpieczeństwem i etyką w mediach, źródłami informacji, zasadami komunikowania się, kreatywnym korzystaniem z narzędzi internetowych i aplikacji itp.
Za realizację każdego zadania świetlica otrzymuje punkty, które może wymieniać na nagrody dla całej świetlicy m.in. m.in. sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki edukacyjne.
Obecnie realizujemy etap 1 – Korzystanie z informacji.
Wykonaliśmy już 2 zadania i z niecierpliwością czekamy na kolejne.
Zadanie 1 – Bałagan w Encyklopedii Internetowej. Uporządkowanie informacji w Encyklopedii Internetowej.
Zadanie 2 – Dzielni poszukiwacze informacji. Ustalenie nowych planów wakacyjnych bliźniaków.
Zapraszamy również do odwiedzenia głównej strony MegaMisji – link https://megamisja.pl oraz profilu naszej świetlicy https://platforma.megamisja.pl/swietlica/profil/59, by śledzić realizacje zadań.

Opracowała: Agnieszka Wiąckowska-Siwek, Anna Krakowska-Wierzbik
Zdjęcia: Oliwia Małek