Gra terenowa „Wyspa antyagresja”

Opublikowano: sobota, 26, marzec 2016

Klasa  5a w roku szkolnym 2015/2016 uczestniczyła w zajęciach z technik prospołecznych. Pierwszy etap warsztatów został przeprowadzony na terenie Domu Kultury- filia Dąb przez pana Adama, a następnie na terenie szkoły przez panią Lidię Drapacz.
Podczas zajęć uczniowie poznawali sposoby radzenia sobie ze złością oraz stresem, zapoznali się również z technikami umożliwiającymi odreagowanie po długotrwałym napięciu nerwowym. Zajęcia trwały od października 2015 roku do marca 2016 roku. Po zakończeniu zajęć klasa 5a wraz z wychowawcą - panią mgr Katarzyną Karczewską oraz panią Lidią 21 marca 2016 roku przygotowała zabawę, która została nazwana: „Wyspa antyagresja”.
Udział w zabawie wzięli wszyscy uczniowie starszej grupy wiekowej. Podczas gry dzieci przemieszczały się między przygotowanymi stanowiskami:
1. memory odczuć
2. kozłowanie piłki złości
3. wyginanie drucików florystycznych
4. kręgle
5. ławka z kulkami
6. boing boll
7. kolorowanie
8. gorąca piłłka
9. alfabet złości
Wszystkie stanowiska były przykładem pozytywnych sposobów rozładowania złości i agresji.

Opracowała: Katarzyna Karczewska