Tydzień Ziemi

Opublikowano: poniedziałek, 25, kwiecień 2016

W dniach od 18 do 22 kwietnia 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Ziemi, przygotowany przez panią Jolantę Rybkę i Katarzynę Karczewską. Oprawę audiowizualną na apelu przygotowała pani Jolanta Prusek.
Każdy Dzień przebiegał pod innym hasłem (Dzień Słońca, Dzień Wody, Dzień Powietrza, Dzień Natury i Dzień Ziemi). Do tematyki każdego przypisane były odpowiednie kolory (dlatego w kolejnych dniach na korytarzach dominowały w kolejności koszulki w kolorach: żółtym, niebieskim, białym, brązowym i zielonym). Ponadto odbyły się krótkie wykłady oraz konkursy międzyklasowe - Wybory najsympatyczniejszych uczniów, quizy ekologiczne, krzyżówki i hasła ekologiczne.
Dzieci były bardzo zainteresowane i zaangażowane w rywalizację i zabawę.
Podsumowaniem tygodnia był apel, na którym wręczono nagrody i dyplomy. Na koniec odbył się pokaz mody ekologicznej, w którym występujący wykazali się wielką pomysłowością i inwencją twórczą.

Opracowała: Jolanta Rybka
Zdjęcia: Aleksandra Jakubik