Szkolny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy

Opublikowano: środa, 17, luty 2016

12 lutego odbył się Szkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy. Głównym celem konkursu oprócz dobrej zabawy i integracji było popularyzowanie matematyki i przyrody. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Rywalizowali między sobą w różnych konkursach. Przedstawiciele oddziałów popisywali się swoją wiedzą, refleksem i szczęściem w zabawie1 z 8. Trzyosobowe drużyny zmagały się z zadaniami matematycznymi o treści przyrodniczej. W trakcierozwiązywania zadań publiczność obejrzała prezentację i wysłuchała paru ciekawostek przyrodniczych. Każdy oddział zaprezentował swoją pracę długoterminową- plakat pt. „Matematyka w przyrodzie”. Oceniany był pomysł, wykonanie i prezentacja pracy. Plakaty można podziwiać na korytarzu drugiego piętra szkoły. Konkurs przygotowali nauczyciele matematyki i przyrody. Rywalizację wygrała VIb. Gratulacje !

Opracowała: Jolanta Prusek
Zdjęcia: Magdalena Bednarska, Aneta Rajda