Zbiórka książek dla pacjentów w szpitalu

Opublikowano: poniedziałek, 15, luty 2016

Dołącz do akcji charytatywnej „Zaczytani”!
zaczytani plakat

Nasza szkoła włączyła się w kampanię społeczną zorganizowaną przez Fundację Zaczytani.org., której hasło brzmi:
„Oddaj książkę, utwórz bibliotekę™ dla małych pacjentów, zainspiruj innych.”
Celem akcji jest stworzenie na oddziałach ‚dziecięcych i hospicjach w całej Polsce miejsc, w których można zaczytać‡ się™ i zapomnieć‡ o chorobie. O efekcie pracy Fundacji możecie poczytać‡ na stronie internetowej www.zaczytani.org
Jeśli ktoś ma książkę, która już jest przeczytana, niepotrzebna i ma ochotę przekazać ją dalej to może przynieść bezpośrednio p. Gutkowskiej (język angielski, wychowawczyni klasy Vb), przekazać przez swojego wychowawcę lub Samorząd Uczniowski (opiekun - p. Anna Zajdel). Ważne, aby książki były w dobrym stanie oraz dostosowane dla dzieci i młodzieży. Wspólnie możemy wyczarować‡ uśmiech na buziach małych pacjentów. Zebrane książki zostaną, za pośrednictwem Fundacji, przekazane do oddziałów dziecięcych w całej Polsce.
W naszej szkole zbieramy książki do końca roku szkolnego. Jednocześnie dziękujemy tym, którzy już wzięli udział w akcji!


Oprawcowała: Ewa Gutkowska