Akadmia z okazji Dnia Niepodległości - 10.11.2015

Opublikowano: środa, 11, listopad 2015

10 listopada odbyła się w naszej szkole Uroczysta Akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inscenizację i prezentację multimedialną przygotowała klasa VIb wraz z wychowawczyniami panią Anetą Rajdą i panią Aleksandrą Jakubik. W akademii wykorzystano wiersze patriotyczne i pieśni niepodległościowe. Podczas całej uroczystości towarzyszył deklamującym poczet sztandarowy. Jako motto przewodnie tegorocznych obchodów Święta Niepodległości wykorzystano słowa polskiego poety Antoniego Słonimskiego "Ojczyzna moja wolna, wolna, więc zrzucam z ramion płaszcz Konrada". Wszyscy nauczyciele i uczniowie zostali przy wejściu na Akademię obdarowani miniaturą Polskiej Flagi Państwowej.

Tekst przygotowała: Aleksandra Jakubik