Kolejny projekt programu Etwinning

Opublikowano: środa, 28, październik 2015

Rozpoczęliśmy kolejny projekt programu Etwinning (społeczności internetowej łączącej aktualnie 145 tys. szkół z całej Europy)
pt: „Healthy Eating Habits for School Pupils” („Zdrowe nawyki żywieniowe u uczniów”)

Partnerzy naszego projektu to szkoły ze Słowacji, Hiszpanii, Turcji, Francji i dwie inne szkoły z Polski: z Pruszkowa i Tarnogrodu).
Podczas realizacji projektu (jesień 2015 r.), przyjrzymy się naszym nawykom żywieniowym i będziemy promować zdrowe odżywianie się poprzez różne aktywności
np: quizy, zabawy, plakaty i degustację zdrowej żywności. Językiem projektu jest język angielski oraz języki urzędowe krajów uczestniczących w projekcie. Efekty naszych działań opublikujemy na stronie eTwinning.
Tematem wiodącym w październiku są owoce i warzywa.

Drodzy uczniowie!
Zadanie na „6” z języka angielskiego
Wybierz jeden z tematów i opracuj plakat (można pracować w grupach)
1) słowniczek obrazkowy pt. „Fruit and vegetables” (warzywa i owoce): spróbujcie je pogrupować w ciekawy sposób np. ze względu na  kolor, smak (słodki, cierpki…), kształt, sposób jedzenia, wygląd, pochodzenie..., sezon w jakim jest najlepszy do jedzenia itp. Oprócz nazw owoców i warzyw nazwijcie po angielsku również kategorie według których je grupowaliście.
2) Why should we eat fruit and vegetables? (Powody dla których powinniśmy spożywać warzywa i owoce).
Podpowiedź: Spróbuj wykonać mapę mentalną.
3) Why should we avoid sweets? (Dlaczego powinniśmy unikać słodyczy?)
4) My favourite healthy recipe. Przepis na ulubioną zdrową potrawę wraz z wykonaniem.(Warzywa lub owoce jako składniki główne)
5) Healthy lunch box (zdrowa, a zarazem atrakcyjna dla Ciebie zawartość pudełka z drugim śniadaniem)
Termin: 9 listopada
Format: A3, A4

Zachęcam wszystkich Uczniów do wzięcia udziału w projekcie i do promocji zdrowego odżywiania się!

Ewa Gutkowska
Nauczycielka języka angielskiego