"Operacja Rekrutacja - Egzamin Ósmoklasisty"

Opublikowano: czwartek, 27, maj 2021

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły przygotowują się do trudnej decyzji wyboru szkoły ponadpodstawowej. Niestety w dobie pandemii nie mogą osobiście odwiedzać szkół, którymi są zainteresowani, ani porozmawiać z ich uczniami.

Jedną z wielu ofert spotkań online, były warsztaty przeprowadzone przez uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach.

W ramach projektu "Operacja Rekrutacja - Egzamin Ósmoklasisty" uczniowie tego liceum w sposób jasny i przejrzysty przekazali naszym ósmoklasistom zasady rekrutacji do szkół średnich. Odpowiedzieli również na wszystkie nurtujące pytania czym rozwiali szereg wątpliwości młodszych kolegów i koleżanek dotyczące wyboru nowej szkoły.