Kwiecień - dni nietypowe

Opublikowano: poniedziałek, 26, kwiecień 2021

Pingwiny, konie i taniec

Kwiecień to miesiąc, w którym swój dzień mają pingwiny, konie i taniec. To dni o bardzo pozytywnym charakterze, dlatego pomyśleliśmy, że miło byłoby zobaczyć wasze fotografie czy rysunki, związane z nimi właśnie.

Międzynarodowy Dzień Pingwina- został ustanowiony na cześć odkrycia związanego z podróżami tych przemiłych stworzeń. Musimy jednak pamiętać, że zmiany klimatu, które postępują w zastraszająco szybkim tempie, w pierwszej kolejności, zagrożą właśnie im. Dlatego bądźmy odpowiedzialni i starajmy się robić wszystko, żeby pomagać a nie szkodzić naszej planecie.

Międzynarodowy Dzień Tańca- obchodzony jest od 1982 roku, na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. Rodzajów tańca jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie. W ostatnich latach, taniec stał się bardzo popularny – i dobrze, bo to piękny sposób ekspresji, który przynosi radość i wyzwala pokłady dobrej energiiJ

Ogólnopolski Dzień Konia- konie to piękne, dostojne i bardzo mądre zwierzęta. Cieszymy się, że tak wielu z naszych uczniów jeździ konno i pokazuje jak piękną więź można nawiązać z tymi wspaniałymi stworzeniami. Ale pamiętajcie, że ciągle konie są wykorzystywane do ciężkiej pracy ponad siły – na przykład ciągnąc wozy pełne ludzi nad Morskie Oko, bywają też konie źle traktowane przez właścicieli – zwracajmy na to uwagę, uświadamiajmy wszystkich wokół, że tak postępować absolutnie się nie godzi i zgłaszajmy tego typu zachowania do organizacji, które pomagają ratować wykorzystywane i źle traktowane zwierzęta. A poza tym – po prostu je kochajmy i podziwiajmy!!!

Dziękujemy wszystkim, którzy przesłali nam swoje zdjęcia i rysunki.