„Kropka jak serce na dłoni” – akcja dla Ninki

Opublikowano: wtorek, 23, marzec 2021

Jest taka dzielna dziewczynka. Na imię ma Ninka. Mówią na nią Nineczka – Kropeczka. Ninka jest dzielna bo mimo, że taka niewielka, przyszło jej się zmierzyć z dosyć potężnym przeciwnikiem. Nina walczy z poważną chorobą zwaną SMA – spinal muscular atrophy – rdzeniowy zanik mięśni.


Jak w przypadku każdej choroby, kluczowy jest tutaj czas. Chodzi o to żeby na czas podawać najnowsze dostępne leki i wdrażać konieczną rehabilitację. Im wcześniej ten proces się zacznie i ma szansę trwać, tym większe szanse na kolejne szczęśliwe dni z rodziną i bliskimi.


Ninę można wspomóc odtwarzając na YouTube’ie, specjalnie dla niej stworzoną piosenkę – do czego Was gorąco zachęcamy oczywiście:


https://www.youtube.com/watch?v=1BRC2Uer4oo

nina


Można dokonać wpłaty na jej konto – wszystkie informacje na: nineczkakropeczka.pl  i można też narysować sobie na wewnętrznej stronie dłoni kolorową kropkę, zrobić zdjęcie i przesłać do nas – zrobimy z tych waszych zdjęć piękne kolaże i prześlemy rodzicom Ninki na znak wsparcia od uczniów SP nr 36 w Katowicach!!!!!


Także, nie dajcie się prosić i ślijcie „Kropki” do pani Smuły! Mogą być pojedyńcze zdjęcia, albo już gotowe kolaże – możecie np: zrobić zdjęcia całą rodzinką.