Żywa Okładka

Opublikowano: wtorek, 24, listopad 2020


W ramach konkursu „Zaczytana Szkoła”, w którym nasza SP 36 w Katowicach, bierze udział w tym roku szkolnym, uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość wzięcia udziału w projekcie „Żywa Okładka”.


W całym przedsięwzięciu chodziło o zaprojektowanie „żywej okładki” swojej ulubionej książki. Celem było rozwijanie kreatywności oraz dzielenie się swoimi zainteresowaniami czytelniczymi i inspirowanie innych do sięgnięcia po nowe tytuły.
 W stworzonych przez naszych uczniów pracach, chodziło o  najwierniejsze odtworzenie okładki książki – poprzez wykonanie zdjęcia, na którym to oni wcielają się w postać z okładki, i zestawienie go 1: 1, na kolażu z oryginałem.
Co prawda, liczyliśmy na dużo większy odzew z waszej strony ale prace, które otrzymaliśmy rekompensują nam brak ilości, swoją jakością. Wszystkie prace świadczą o Waszych zamiłowaniach literackich i o tym, że czytając książki można się jednocześnie świetnie bawić i dużo nauczyć. Mieliście wspaniałe pomysły. Wszystkie przesłane prace są godne zobaczenia. Mamy nadzieję, że zachęcicie w ten zabawny sposób, swoje koleżanki i kolegów do odwiedzin w księgarniach i bibliotekach.
A oto prace naszych uczniów. Wszystkie zasługują na wyróżnienie i tak je właśnie potraktujemy!!!!!!!