Wiwat Maj, Trzeci Maj!

Opublikowano: wtorek, 28, kwiecień 2020

ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA, upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja 1791 roku, ustanowiono już w 1919 roku, a ponownie w 1990 roku.
Jest to radosne Święto Narodowe, które Polacy zawsze obchodzili, uczestnicząc w piknikach, festynach, paradach wojskowych czy koncertach.
Obecnie, z uwagi na sytuację w kraju obchody będą miały inny charakter – bardziej kameralny i osobisty.

Na pewno pojawią się w oknach i na balkonach flagi narodowe, tym bardziej, że już 1 maja obchodzić będziemy Święto Pracy, a 2 maja – Dzień Flagi Narodowej.
Uczniowie klas VI, ucząc się na lekcjach historii o ostatnich latach Rzeczypospolitej szlacheckiej, poznali również dzieje uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w 1791 roku. Efektem tych zajęć są wykonane przez nich prace, które prezentujemy w galerii. Jak sami zobaczycie, mimo niesprzyjających okoliczności wielu uczniów włożyło wiele pracy, aby zrealizować to zadanie i w ten sposób uczcić kolejną rocznicę powstania pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji.
Więcej na temat Konstytucji znajdziecie w materiałach opublikowanych na Dysku Google.

praca 1

praca 2