Piątkowe zajęcia w ramach programu "Akademia Przyszłości"

Opublikowano: poniedziałek, 20, listopad 2017


W naszej szkole od października tego roku szkolnego działa program „Akademia Przyszłości”, w ramach którego, wybrani uczniowie z klas I-III uczestniczą w zajęciach z wolontariuszami. Cykliczne spotkania odbywają się po lekcjach w naszej szkole. W ramach tego programu organizowane są również wyjścia, warsztaty oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. Takie też spotkanie odbyło się dnia 17 listopada.


Piątkowe popołudnie dzieciaki z Akademii Przyszłości spędziły na sportowo. Spotkały się z trenerką karate - Panią Moniką Wojtas. Na początku, oczywiście musiała być rozgrzewka. Już wtedy mogliśmy dowiedzieć się jak ważne w tym sporcie są dyscyplina i szacunek dla trenera. Później poznaliśmy podstawowe uderzenia.
Najważniejsze jest bezpieczeństwo, więc musieliśmy złożyć obietnicę, że nigdy nie użyjemy tych technik przeciwko osobie, która nie trenuje.
Pani Monika opowiedziała nam trochę o swojej karierze. Pokazała nam swoje medale i zapewniła, że droga do sukcesu nie jest łatwa. Potrzeba dużo wytrwałości, dyscypliny i odwagi, by nie poddawać się po porażkach. Po tak owocnie spędzonym czasie wszystkim należała się słodka nagroda i odpoczynek.
Pani Monice jeszcze raz serdecznie dziękujemy za fajną zabawę i poświęcony czas !!!

Opracowała: Anna Wierzbik, Kornelia Kufeld
Zdjęcia: Natalia Kożuch