Dzień Kropki w naszej szkole

Opublikowano: środa, 18, październik 2017

Dnia 15 września w świetlicy szkolnej odbył się „Dzień Kropki”. Kilka dni wcześniej uczniowie wspólnie z nauczycielami wykonali plakat informujący o tym dniu oraz zachęcający do ubrania elementów garderoby zawierającej kropki lub kółka. Tak też pojawiły się kropkowe kreacje. Zapominalscy mogli sobie przykleić samoprzylepne, kolorowe kółka. Na porannych zajęciach uczniowie zapoznani zostali z historią tego święta wysłuchując opowieści o dziewczynce imieniem Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Wspólnie czytaliśmy magiczną książkę T. Herve „Naciśnij mnie”. Pocieraliśmy kropki, a one zmieniały kolor, naciskaliśmy kropki, a one rozmnażały się, potrząsaliśmy książką, a kropki zaczynały mieszać się lub układać w tęczę, klaskaliśmy, a one rosły i zaczynały mieszać się, tworząc nowe kolory.
Ale mieliśmy przy tym frajdę. Kolorowaliśmy też kropki, z których powstał wspólny plakat. Malowaliśmy również farbami jesienne drzewa z wykorzystaniem palcowo-kropkowych stempli. To był dzień pełen wrażeń!!!
Za rok również przyłączymy się do świętowania tego dnia.

Opracowała:
Agnieszka Wiąckowska-Siwek