PRZEDSZKOLAKI NA ZAJĘCIACH W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Opublikowano: niedziela, 12, marzec 2017

1 marca 2017r. gościliśmy w naszej świetlicy przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach. Za kilka miesięcy niektórzy z nich zasiądą w szkolnych ławkach. 6-latki przybyły do szkoły by lepiej ją poznać, a przede wszystkim by uczestniczyć w zajęciach świetlicowych przygotowanych przez Panie: Mariolę Staszowską, Agnieszkę Wiąckowską-Siwek oraz Oliwię Małek. Z racji zbliżającej się wiosny wizyta przedszkolaków przebiegała we wiosennym nastroju.

Przedszkolaki śpiewały piosenki ilustrując je ruchem, słuchały opowiadania pt. „Jak ślimak spotkał wiosnę”, odpowiadały na pytania dotyczące czytanego tekstu, jak i też brały udział w wiosennych zabawach: „Uwaga - wędrujący bocian” oraz „Kto woła Panią Wiosnę?”. W końcowej części spotkania mali goście zasiedli do stolików by wykonać pracę plastyczną pt. „Wiosenny kwiat”. Na pożegnanie za aktywny udział w zajęciach przedszkolaki otrzymały słodką niespodziankę.
Z uśmiechami na twarzy przybyli goście wrócili do znajdującego się nieopodal naszej szkoły przedszkola zwiedzając w drodze powrotnej salę zabaw.
Przedszkolakom podobała się wizyta. Tym razem to my zostaliśmy zaproszeni przez przybyłych gości oraz ich Panie do wiosennego korowodu z racji powitania wiosny. Z chęcią skorzystamy z zaproszenia.

Opracowanie: Agnieszka Wiąckowska-Siwek
Zdjęcia: Oliwia Małek