Świetlica szkolna ponownie na warsztatach muzealnych w Muzeum Śląskim

Opublikowano: sobota, 25, luty 2017


Już po raz drugi w tym roku szkolnym gościliśmy w Muzeum Śląskim na warsztatach muzealnych. Tym razem udaliśmy się wraz z całą klasą 1a oraz p. Agnieszką i p. Justyną na zajęcia pt. „Jak powstaje obraz?”.
Podczas warsztatów oglądaliśmy płótna na których malowane są obrazy. Dowiedzieliśmy się jakich pędzli używają artyści oraz z czego te pędzle są wykonane. Mieliśmy okazję na własnych policzkach poczuć ich miękkość i delikatność. Sprawiło nam to ogromną frajdę i było przy tym wiele śmiechu. Podzieleni na grupy dobieraliśmy ramy do obrazów. Było w czym wybierać. Każdy z nas miał swój gust.

Oglądaliśmy również aktualną wystawę. Na koniec warsztatów musieliśmy zapamiętać szczegóły kilku obrazów znajdujących się na wystawie. Po czym przystąpiliśmy do ostatniego zadania – kolorowania obrazków zgodnie z zapamiętanymi szczegółami. Wychodząc z Muzeum udaliśmy się do pomieszczenia wyłożonego lustrami, gdzie mogliśmy poskakać, pobiegać, czy też potańczyć. Trudno było nam zebrać się do wyjścia. Niektórzy z nas zamierzają ponownie wrócić do Muzeum szczególnie by pohasać w sali z lustrami.


Opracowała: Agnieszka Wiąckowska-Siwek