Nauczyciele też się uczą…

Opublikowano: wtorek, 26, kwiecień 2016

Kontynuując tradycje ubiegłych lat, w kwietniu, w świetlicy szkolnej, odbyły się warsztaty muzyczno-plastyczne pod hasłem „Kreatywne zajęcia w świetlicy szkolnej” zorganizowane przez nauczycieli świetlicy: p. Anię, p. Mariolę, p. Agnieszkę i p. Oliwię, z myślą o innych nauczycielach pracujących w katowickich szkołach. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji muzycznej, którą poprowadziła p.Mariola wraz z uczniami kl. Ia. Koleżanki mogły zobaczyć, fragment zajęć z wykorzystaniem muzyki, instrumentów oraz ruchu. Następnie w drugiej części spotkania uczyły się jak wykonać motyle oraz zakładkę do książki z wykorzystaniem kolorowych patyczków, materiałów plastycznych, przygotowanych przez p. Anię. W dalszej części nauczyciele mogli z pomocą p. Oliwii wykonać rzeczy z filcu, np. kwiaty-zawieszki, ozdoby wielkanocne itp.

Zakończenie zajęć stanowiła praca plastyczna z wykorzystaniem plasteliny, prasowanej gorącym żelazkiem oraz tworzenie dowolnej kompozycji artystycznej, np. wiosennej łąki, drzewa, motyla czy lasu, do której potrzebnych instrukcji udzielała p. Agnieszka.
Wszystkie przygotowane przez nauczycieli świetlicy propozycje można z powodzeniem zastosować w pracy z uczniami, podczas ich pobytu w wietlicy.
Mamy nadzieję, iż spotkanie dostarczyło nowych inspiracji i pomysłów na kreatywne zajęcia w świetlicy…
Zamieszczamy fotorelację z warsztatów…


Opracowała: Anna Krakowska-Wierzbik
Zdjęcia: Oliwia Małek