Dzień babci i dziadka w świetlicy szkolnej

Opublikowano: środa, 17, luty 2016

Dnia 3 lutego 2016r. w naszej świetlicy gościliśmy babcie i dziadków uczniów klas I. Uroczystość Dnia Babci i Dziadka to okazja, by w szczególny sposób podziękować za wspólne chwile i trud, jaki dziadkowie wkładają w opiekę i wychowanie swoich wnuków. Co też uczyniła na początku uroczystości pani Ania – kierownik świetlicy witając przybyłych gości. Oprócz poczęstunku, przygotowaliśmy wspólne zabawy. I tak m.in. uczniowie przedstawiali siebie i swoich dziadków wykorzystując do tego instrumenty muzyczne: dziadkowie zgadywali, który z wnuków woła „Babciu, Dziadku Kocham Cię”; rzucali z wyznaczonej odległości woreczkiem do celu; odpowiadali na pytania dotyczące upodobań babć, dziadków i wnuków; dziadkowie z zawiązanymi oczami dotykiem rozpoznawali swojego wnuka lub wnuczkę itp. Zakończeniem zabaw na dywanie była zabawa „Wędrująca różdżka”, podczas której wnukowie zaprosili swoich dziadków do dużego koła. Jeden z nich trzymał różdżkę.Gdy muzyka grała wszyscy uczestnicy zabawy po kolei otrzymywali i następnie przekazywali różdżkę kolejnej osobie w kole. Gdy muzyka milkła, osoba trzymająca różdżkę kończyła zabawę. Wygrała babcia Zosi z kl. 1b – dzielnie walcząc z Laurą z kl. 1b. Po części muzyczno-ruchowej uczniowie wspólnie ze swoimi dziadkami wykonywali pracę plastyczną – koszyczek z kwiatkami, który to wręczyli babciom i dziadkom.
Wspólne zabawy dostarczyły wszystkim wiele radości i zadowolenia. Na potwierdzenie tego zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii. Dziękujemy również wszystkim za przybycie. Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i dziadków!

Opracowała : Agnieszka Wiąckowska-Siwek
Zdjęcia : Oliwia Małek