Wyniki Szkolnego Konkursu Literackiego „Czy znasz legendy polskie?”

W świetlicy w ciągu roku szkolnego odbywały się różnorodne zajęcia, w tym zajęcia czytelnicze. Zakończeniem tych zajęć był konkurs literacki
„Czy znasz legendy polskie?”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas drugich. Musieli się wykazać bardzo dobrą znajomością trzech legend: „O smoku wawelskim”, „Toruńskie pierniki”, „Legenda o Popielu”. Organizatorem konkursu była Pani mgr Mariola Staszowska.

Oto lista laureatów:
I miejsce: Miron Bańka kl.IIa, Oskar Juda kl.IIa, Adam Henc kl.IIb, Tymon Sawaściuk kl.IIa, Adam Tomczak kl.IIc, Grzegorz Wójcik kl.IIa,
II miejsce: Jakub Plizga kl.IIb,
III miejsce: Zuzanna Kozieł kl.IIa, Igor Sobolew kl.IIa, Alicja Wojas kl.IIb.

Gratuluję zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział!
             
Opracowała: Mariola Staszowska

Konkurs "Jak wykorzystać wody opadowe na swoim podwórku?"

Szanowni Państwo!
Bardzo miło nam Państwa poinformować, iż w miejskim konkursie ekologicznym „Jak wykorzystać wody opadowe na swoim podwórku?” zorganizowanego przez Urząd Miasta Katowice prace plastyczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły zdobyły duże uznanie jury konkursu. Oto jego wyniki:
• I miejsce – Tomasz Niedźwiecki kl.Vs,
• II miejsce – Zuzanna Wolas kl.IIc, Amelia Jończyk kl.VIa,
• III miejsce – Dariusz Brzozowski kl.Vb,
• wyróżnienia – Zuzanna Fortuna kl.IIa, Martyna Błahut kl.IIa, Aleksander Błaszczyk kl.Vb.

To ogromny sukces naszych reprezentantów!
Prace wykonane zostały pod kierunkiem Pani mgr Marioli Staszowskiej oraz Pana Marcina Juchy. Poprzedziły je pogadanki na temat hasła konkursu poparte zdjęciami i informacjami z różnych źródeł.
Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się dnia 20.05.2017r. o godz.12.00 podczas Leśnego Pikniku Rodzinnego „Ekoodpowiedzialnie” odbywającego się w Katowickim Parku Leśnym na terenie Doliny Trzech Stawów.

Serdecznie zapraszamy autorów prac wraz z rodzicami do odbioru dyplomów i nagród.

                                                                             mgr Mariola Staszowska
                                                                             mgr Marcin Jucha

XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” rozstrzygnięta!

W marcu b.r. odbyły się eliminacje do XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” zorganizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Z każdej grupy wiekowej można było wysłać po pięć prac.
Nasza reprezentantka Amelia Jończyk z kl.VIa odniosła ogromny sukces!
Komisja konkursowa uznała jej pracę za najlepszą w kategorii klas IV – VI. Amelia zajęła I miejsce! Nagrodą za zdobycie I miejsca był tablet.
Organizatorem eliminacji,  koordynatorem i przewodnicząca jury na etapie szkolnym była Pani mgr Mariola Staszowska.
Brawo Amelia! To już drugi sukces w konkursie plastycznym w tym roku szkolnym!
Życzymy dalszych sukcesów!

OPRACOWANIE: mgr Mariola Staszowska

Świetlicowy konkurs wiedzy – „Mały Omnibus”

Przed świętami, w środę 12 kwietnia, w świetlicy szkolnej odbył się wcześniej zaplanowany konkurs wiedzy, przygotowany przez kierownika świetlicy – p. Anię oraz nauczyciela świetlicy –  p. Agnieszkę. Swoje wiadomości chciało sprawdzić 37 uczniów z klas I –III.
Konkurs miał formę pisemną i składał się z 20 pytań. Pytania obejmowały wiedzę z różnych dziedzin nauki, jedne były trudniejsze, inne łatwiejsze, jeszcze inne – podchwytliwe. Po sprawdzeniu wszystkich prac i odpowiedzi udało się wyłonić zwycięzców na trzech poziomach – klasy I, II i III.
Zwycięzcami zostali :
Omnibus klas I – Kinga Kupś oraz Milena Lany – kl.I b – 12pkt/22 pkt
Omnibus klas II – Tymoteusz Sawaściuk – kl.II a oraz Jakub Węgiel – kl. II b - 18pkt/22 pkt
Omnibus klas III – Weronika Wasilewska – kl. III b – 21 pkt/ 22 pkt
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Czekają dyplomy oraz nagrody…
Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział. Zapraszamy znów za rok.

Czytaj więcej: Świetlicowy konkurs wiedzy – „Mały Omnibus”

KONKURS RECYTATORSKI „MAŁY OKR 2017” ROZSTRZYGNIĘTY!

Dnia 15 marca 2017r. w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” odbyły się eliminacje miejskie Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2017”. Organizatorem konkursu był Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Uczestnicy konkursu, z kilkunastu katowickich szkół, występowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0 – III i IV -VI szkoły  podstawowej oraz gimnazjaliści. Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Konkurs poprzedziły eliminacje szkolne. Nasz reprezentant Adam Henc z kl.IIb, który przedstawił doskonałą interpretację wiersza Jana Brzechwy „Grzyby” /pierwsza kategoria wiekowa/ zdobył wyróżnienie. Wspaniale zaprezentowała się również Marta Strycharska z kl.IVb. Jej interpretacja fragmentu powieści J.R.R.Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz wiersza Adama Mickiewicza „Przyjaciele” spotkała się z ogromnym aplauzem zgromadzonej publiczności.

Czytaj więcej: KONKURS RECYTATORSKI „MAŁY OKR 2017” ROZSTRZYGNIĘTY!

Wyniki miejskiego konkursu literackiego „Koniczynka Szczęśliwych Życzeń”

Z okazji Dnia św. Patryka Akademia Wolontariatu Creator działająca przy Miejskim Domu Kultury filia „Dąb” zorganizowała konkurs literacki  „Koniczynka Szczęśliwych Życzeń”. Zadaniem uczestników było zredagowanie radosnych życzeń dla kogoś bliskiego i napisanie ich na koniczynce. Aby były one również piękne wizualnie dzieci ozdabiały je różnorodnymi ornamentami. Dzieci przygotowały w świetlicy 30 koniczynek pod kierunkiem mgr Agnieszki Wiąckowskiej – Siwek, mgr Oliwii Małek, mgr Marioli Staszowskiej.
Dnia 18 marca 2017r. odbył się finał konkursu. Zdobyliśmy dwa wyróżnienia:
Zuzanna Kozieł z kl.IIa, która napisała wzruszające życzenia dla swojego taty pod kierunkiem mgr Marioli Staszowskiej oraz Zuzanna Bogus z kl.IIIc, która w swoim wierszyku próbowała udzielić odpowiedzi na pytanie: Czym jest szczęście?. Pomagała jej w tym mgr Oliwia Małek.

Czytaj więcej: Wyniki miejskiego konkursu literackiego „Koniczynka Szczęśliwych Życzeń”

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „25 LAT PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ – PROFESJONALNI, SPRAWNI, POMOCNI”


Dnia 13 marca 2017r. zakończono w naszej szkole eliminacje do XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” zorganizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem bezpieczeństwa, rozwijanie świadomości występowania różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń oraz umiejętności ich unikania.
W konkursie /etap szkolny/  wzięło udział 51 dzieci z klas I – VI.

Czytaj więcej: WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „25 LAT PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ – PROFESJONALNI, SPRAWNI, POMOCNI”

KOLEJNY SUKCES NASZEJ ŚWIETLICY I MIEJSCE W MIEJSKIM KONKURSIE EDUKACYJNYM „MAGICZNE WIERSZE”


Reprezentantki naszej świetlicy: Weronika Wasilewska i Małgosia Lemanowicz z klasy 3b zdobyły 1 miejsce w  Miejskim Konkursie Edukacyjnym pt. „Magiczne wiersze” organizowanym przez Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas trzecich uczęszczających do świetlic katowickich szkół podstawowych. Tematyka konkursu obejmowała wiersze oraz życiorys Ludwika Jerzego Kerna. Nasze reprezentantki stanęły na wysokości zadania zdobywając 1 miejsce. Tym samym wygrywając nagrody rzeczone dla siebie, jak i również dla naszej świetlicy.
Serdecznie gratulujemy laureatkom i cieszymy się z sukcesu!!!

Opracowanie: Agnieszka Wiąckowska-Siwek

Wyniki eliminacji do regionalnego konkursu recytatorskiego „Mały OKR 2017r.”.


Dnia 13 lutego b.r. odbyły się w świetlicy szkolnej eliminacje do regionalnego konkursu recytatorskiego „Mały OKR 2017r.”. Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Do rywalizacji przystąpiło 14 osób z klas I – VI.
Poziom prezentacji był bardzo wysoki, dlatego jury postanowiło przeprowadzić dogrywkę.

Do dogrywki przystąpili recytatorzy:
Lilla Kądziołka, Weronika Wasilewska, Adam Henc, Miron Bańka, Mikołaj Korzeniowski /kl.I-III/,
Marta Strycharska, Julia Kreja /kl.IV-VI/.

Po zaciętej dogrywce jury ogłosiło werdykt. Naszą szkołę reprezentować będzie:
Adam Henc /kl.I-III/ i  Marta Strycharska /kl.IV-VI/.

Serdecznie gratuluję uczestnikom i zwycięzcom. Życzę dalszych sukcesów w etapie miejskim.

Opracowanie: mgr Mariola Staszowska

KONKURS PLASTYCZNY „ZIMOWY ŚWIAT W OCZACH DZIECKA”


Z wielką przyjemnością informujemy, iż w Miejskim Konkursie Plastycznym „Zimowy świat w oczach dziecka” zorganizowanym przez świetlicę „Gryfne granie” zdobyliśmy czołowe lokaty.
Oto laureaci w kategorii 7-9 lat:
Zuzanna Drapacz, Natalia Iwańska, Alicja Wojas.
Dziewczynki zdobyły gry planszowe oraz miesięczny karnet na zajęcia plastyczne.

Czytaj więcej: KONKURS PLASTYCZNY „ZIMOWY ŚWIAT W OCZACH DZIECKA”