Aktualności biblioteczne październik - grudzień 2019

24 październik 2019
W nowym roku szkolnym kontynuujemy współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną. Pierwszymi proponowanymi zajęciami były warsztaty czytelnicze „W Stumilowym Lesie”, w których wzięli udział uczniowie klasy 2a. Podczas warsztatów dzieci wraz z opiekunami zaprojektowali grę planszową związaną tematycznie z Kubusiem Puchatkiem.

IMG 20191024 114055.jpg październik

IMG 20191024 115205.jpg październik

5 listopada 2019
Na przełomie miesiąca października i listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania, podczas którego uczniowie zmagali się z wierszami „łamiącymi języki”, a zalecanymi do pracy w szkole przez Polskie Towarzystwo Logopedyczne. W turnieju wzięło udział 21 uczestników. Jury wyłoniło laureatów konkursu „Banialuki do zabawy i nauki” w dwóch kategoriach. W grupie  dzieci młodszych najlepiej zaprezentowały wylosowane wiersze Aleksandra Marzec i Dominika Drąg z klasy 3b. Laureatami w starszej grupie wiekowej zostali Oskar Juda, Igor Sobolew i Szymon Sznura z klasy 5a. Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

28 listopada 2019
Na imprezę z okazji Andrzejek zaprosiła nas MBP filia 11. Tym razem były to dzieci z klasy 2b . Podczas zajęć zapoznaliśmy się ze zwyczajami i obrzędami andrzejkowymi. Była również okazja do powróżenia sobie w trakcie różnych zabaw.

andrzejki1

andrzejki2

andrzejki3

6-8 grudnia 2019
Już po raz piąty w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się Śląskie Targi Książki. To cykliczne wydarzenie literackie wpisało się już w kulturę naszego regionu. Wystawcy mogli pochwalić się bogatą ofertą książek dla dzieci i młodzieży. Gośćmi specjalnymi byli w tym roku m.in. Michał Rusinek, Mikołaj Marcela, Dariusz Rekosz, Agnieszka Frączek czy Marta Guzowska.
Poniżej młodzi czytelnicy w kolejce po autograf do Agnieszki Frączek.

IMG 20191206 113317.jpg tarrgi frączek

Dariusz Rekosz opowiada o swoich książkach:

IMG 20191206 120728.jpg targi rekosz

Chętni skorzystali z Ostrego Dyżuru Literackiego, czyli poradni książkowej, żeby czytanie nie było nudne.
Na stoiskach czytelnicy znaleźli powieści obyczajowe i przygodowe, fantastykę, poradniki i komiksy oraz wiele innych ciekawych książek.
W trakcie trzydniowych targów organizowano liczne spotkania z autorami. Nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Martą Guzowską, której książki są chętnie przez nich czytane.

spotkanir autorskie 2

spotkanie autorskie 3