„Andrzejkowo…”

Opublikowano: niedziela, 03, grudzień 2017

Dla dziewcząt „Andrzejki”, dla chłopców „Katarzynki”. No bo kto z nas, nie chciałby się dowiedzieć jaki chłopak albo dziewczyna są mu pisani? Kto z nas nie chciałby wiedzieć gdzie czeka na nas wielka miłość i czy ona w ogóle się wydarzy? Dlatego właśnie wieczory z 24 na 25 listopada – wigilia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kawalerów oraz z 29 na 30 listopada – wigilia św. Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji, są tak specjalne – bo są „magiczne”.

Właśnie wtedy jest odpowiedni czas aby na te wszystkie pytania – z lekkim przymrużeniem oka, sobie odpowiedzieć. Tradycji zatem musiało stać się zadość, a zadbał o to jak zwykle Samorząd Uczniowski. W środę 29 listopada 2017r., na dwóch długich przerwach, w zaszkleniu pojawiły się stanowiska z wróżbami. Można było nabyć pyszne ciasteczka z wróżbą, odkryć tajemnice numerologii, przebić papierowe serce aby dowiedzieć się jak będzie mieć na imię nasz wybranek czy wybranka czy zagrać w „Kubeczki” i poznać swój przyszły stan cywilny. Podobne zabawy miały miejsce w wielu klasach na godzinach wychowawczych. Wszystkim dopisywał dobry humor – czyli szkolne przepowiadanie przyszłości w materii miłości chyba się udało!