"Jak pięknie jest marzyć – jak pięknie jest spełniać marzenia”

Opublikowano: niedziela, 03, grudzień 2017

Kto z nas lubi być chory? Kto z nas lubi ten stan kiedy nie można wyjść z domu, spotkać się z przyjaciółmi, pojeździć na rowerze, zjeść ulubione danie? Chyba nikt. A kiedy chory ma mniej niż 10 lat a choroba jest tak poważna, że wywołuje paniczny strach? Tak właśnie jest na wielu dziecięcych oddziałach onkologicznych i dla takich właśnie dzieci Szkolne Koło Charytatywno – Wolontariackie, zorganizowało już po raz kolejny akcję pisania listów. Każdy mógł dołączyć do naszych wolontariuszy.

Wystarczyło wejść na stronę www.marzycielskapoczta.pl, wybrać chore dziecko, dowiedzieć się czegoś o jego zainteresowaniach, marzeniach, tęsknotach, i napisać list. Listy, które powstały były kolorowe, przepełnione radością i dające poczucie normalności a jednocześnie niosące przesłanie, że nigdy nie wolno nam przestać marzyć – bo nigdy nie wiemy kiedy nasze marzenia mogą się spełnić. To miłe mieć świadomość, że poświęcając godzinę naszego czasu, możemy sprawić, że ktoś gdzieś się uśmiechnie i będzie mieć udany dzień bo spełni się jego małe marzenie o tym żeby dostać od kogoś list. Brawo Wolontariusze!