Oddziały gimnazjalne

Góra grosza

Opublikowano: czwartek, 18, styczeń 2018

plakat goragrosza


Młodzież oddziałów gimnazjalnych wzięła udział w kolejnej, już XVIII edycji Góry Grosza, akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.
Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.
Szkolny Klub Charytatywno – Wolontariacki pod opieką p. Agnieszki Zamorskiej zebrał ponad 11 kg grosików (168 złotych i 1 grosz)!
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję! Pamiętajcie „DOBRO POWRACA”!

Akcja - pomoc rodzinie

Opublikowano: czwartek, 18, styczeń 2018

mysl artykul mniejsze

Szkolny Klub Charytatywno – Wolontariacki, jak co roku wsparł darami potrzebującą Rodzinę z naszej parafii. Młodzież, rodzice i nauczyciele oddziałów gimnazjalnych przekazali żywność, chemię gospodarczą, ubrania, gry, książki i maskotki. 
Dary za pośrednictwem ojca Bogusia trafiły do Rodziny przed Świętami Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy im miłą niespodziankę. 
Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Opracowała: Agnieszka Zamorska

Odwiedziny w Domu Parafialnym

Opublikowano: poniedziałek, 08, styczeń 2018


Dnia 20 grudnia 2017r. uczniowie klas 2a,2b,2d,3b i 3d odwiedzili Dom Parafialny przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszutce, gdzie brali udział w spotkaniu seniorów oraz Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Bogucicach. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przygotowane kolędy oraz piosenki świąteczne i obdarowali Seniorów oraz Pacjentów i Personel Szpitala własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi oraz słodkimi wypiekami.

Czytaj więcej: Odwiedziny w Domu Parafialnym

"Przygoda z Hobbitem"

Opublikowano: wtorek, 19, grudzień 2017

Dnia 12 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie czytelniczym: "Przygoda z Hobbitem" zorganizowanym w Zespole Szkół Handlowych im. B. Prusa w Katowicach. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością książki oraz życia i twórczości J. Tolkiena, ale zaprezentować, wykonane w domu, zakładki nawiązujące tematycznie do powieści. Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy udali się do pobliskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie odbyło się Bardzo ciekawe spotkanie z panem Ryszardem Derdzińskim - ekspertem w dziedzinie twórczości Tolkiena i znawcą języków Śródziemia. Spotkanie zakończyło się wyłonieniem laureatów.

Czytaj więcej: "Przygoda z Hobbitem"

Jarmarków świąteczny czar...

Opublikowano: czwartek, 07, grudzień 2017


Po raz kolejny udowodniliśmy, że język angielski i niemiecki to może być świetna zabawa w połączeniu z poznawaniem tradycji i obyczajów naszych najbliższych sąsiadów. W sobotę 2 grudnia 2017r. autokar gimnazjalistów wraz z opiekunami, wyruszył w stronę naszej zachodniej granicy. Celem były Niemcy – a konkretnie Branderburgia i tradycja związana z organizacją jarmarków bożonarodzeniowych.

Czytaj więcej: Jarmarków świąteczny czar...

„Andrzejkowo…”

Opublikowano: niedziela, 03, grudzień 2017


Dla dziewcząt „Andrzejki”, dla chłopców „Katarzynki”. No bo kto z nas, nie chciałby się dowiedzieć jaki chłopak albo dziewczyna są mu pisani? Kto z nas nie chciałby wiedzieć gdzie czeka na nas wielka miłość i czy ona w ogóle się wydarzy? Dlatego właśnie wieczory z 24 na 25 listopada – wigilia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kawalerów oraz z 29 na 30 listopada – wigilia św. Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji, są tak specjalne – bo są „magiczne”.

Czytaj więcej: „Andrzejkowo…”

"Jak pięknie jest marzyć – jak pięknie jest spełniać marzenia”

Opublikowano: niedziela, 03, grudzień 2017


Kto z nas lubi być chory? Kto z nas lubi ten stan kiedy nie można wyjść z domu, spotkać się z przyjaciółmi, pojeździć na rowerze, zjeść ulubione danie? Chyba nikt. A kiedy chory ma mniej niż 10 lat a choroba jest tak poważna, że wywołuje paniczny strach? Tak właśnie jest na wielu dziecięcych oddziałach onkologicznych i dla takich właśnie dzieci Szkolne Koło Charytatywno – Wolontariackie, zorganizowało już po raz kolejny akcję pisania listów. Każdy mógł dołączyć do naszych wolontariuszy.

Czytaj więcej: "Jak pięknie jest marzyć – jak pięknie jest spełniać marzenia”

Gdzie jest „Święty Graal?"

Opublikowano: środa, 29, listopad 2017


Szukali go rycerze wielu zakonów, szukali poszukiwacze skarbów i historycy, szukał go nawet sam „Indiana Jones”! „Święty Graal” – legendarny kielich, z którego Chrystus pił podczas ostatniej wieczerzy. Symbolizuje szczęście, harmonię i kontakt z Bogiem. To wszystko, wraz z etosem rycerza i związanymi z nim wartościami, zaprezentował na deskach teatru w Pałacu Młodzieży w Katowicach, Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia w sztuce „Szukając Graala”.

Czytaj więcej: Gdzie jest „Święty Graal?"

Mamy prawo mieć swoje prawa

Opublikowano: piątek, 24, listopad 2017


W tym zdaniu zawiera się główna myśl jaką wszystkie dzieci świata nosiły w sobie do momentu kiedy ich prawa zostały spisane. Oczywiście aby to mogło nastąpić musieli dzieciom pomóc dorośli.
Konwencja o Prawach Dziecka, zwana Światową Konstytucją Praw Dziecka, została uchwalona przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 r. Co warto podkreślić – inicjatorką tego dokumentu była Polska. Inspiracją dla twórców projektu (prawników z Państwowej Akademii Nauk) była myśl Janusza Korczaka, który jako pierwszy nawoływał do podmiotowego traktowanie dziecka. Od roku 2014 obchodzimy u nas w kraju, Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Czytaj więcej: Mamy prawo mieć swoje prawa

Wyjście do Filharmonii Śląskiej

Opublikowano: czwartek, 23, listopad 2017

20 listopada uczniowie naszej Szkoły wybrali się do Filharmonii Śląskiej im. H. M. Góreckiego w Katowicach. Klasy 2d oraz 3b miały niecodzienną okazję uczestniczyć jako słuchacze i obserwatorzy w porannej sesji I etapu X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G. Fitelberga, który odbywa się regularnie co pięć lat. Ten niezwykle prestiżowy konkurs przy każdej edycji wyłania nowych młodych i bardzo zdolnych dyrygentów, którzy osiągają zawrotną międzynarodową karierę.

Czytaj więcej: Wyjście do Filharmonii Śląskiej