Projekt programu etwinning

Rozpoczęliśmy kolejny projekt programu etwinning - społeczności internetowej łączącej aktualnie 145 tys. szkół z całej Europy

pt: „Healthy Eating Habits for School Pupils” - „Zdrowe nawyki żywieniowe u uczniów”

Partnerzy naszego projektu to początkowo szkoły ze Słowacji, Hiszpanii, Turcji, Francji i dwie inne szkoły z Polski: z Pruszkowa i Tarnogrodu. W trakcie realizacji projektu dołączyły do nas także inne szkoły ze Słowacji, Hiszpanii, Polski, Albanii, Portugalii, Grecji i Rumunii.


Celem projektu jest przyjrzenie się naszym nawykom żywieniowymi promowanie zdrowego odżywiania się poprzez różne aktywności, np.: quizy, zabawy, plakaty i degustację zdrowej żywności. Językiem projektu jest język angielski oraz języki urzędowe krajów uczestniczących w projekcie. Efekty naszych działań publikowane są na bieżąco na stronie eTwinning.
Można odwiedzić tę stronę i zobaczyć efekty pracy każdej ze szkół logując się na www.etwinning.net, w miejscu „sign in” podając jako login: gość.szkoła36 i hasło: awokado.


Projekt trwa od jesieni 2015r i będzie kontynuowany do końca roku szkolnego 2015/2016. W każdym miesiącu założono temat wiodący – natomiast każdy z partnerów może podejść do niego w dowolny sposób.


W naszej szkole zrealizowaliśmy już wiele tematów:
1) Przedstawiliśmy swoją szkołę, miasto i kraj.
2) Pracowaliśmy nad polsko-angielskimi słowniczkami obrazkowymi pt. „Fruit and vegetables”
3) Odpowiadaliśmy na pytania w formie plakatów i map mentalnych:
a) Why should we eat fruit and vegetables? Dlaczego powinniśmy spożywać warzywa i owoce?
b) Why should we avoid sweets? Dlaczego powinniśmy unikać słodyczy?
4) My favourite healthy recipe. Podawaliśmy przepis na ulubioną zdrową potrawę z warzywami lub owocami jako głównymi składnikami.
5) Healthy lunch box. Opisywaliśmy zdrową a zarazem atrakcyjną zawartość pudełka z drugim śniadaniem.
6) Zorganizowaliśmy degustację owoców egzotycznych.
7) Wykonaliśmy pracę na temat ulubionych produktów mlecznych.
8) Wykonaliśmy piramidę żywienia w języku polskim i angielskim.
Obecnie dokumentujemy wielkanocne dekoracje i potrawy. Będziemy mogli też zobaczyć co dzieje się w tym temacie u naszych europejskich przyjaciół - gdyż każdy z nich zamieści na stronie projektu ciekawostki ze swojego kraju.

W galerii można zobaczyć przykłady tego jak pracowaliśmy nad naszymi zadaniami!

Opracowała: Ewa Gutkowska