Spotkanie autorskie w księgarni Matras

Opublikowano: czwartek, 10, październik 2013

W dniu 10 października grupa uczniów z klas III wraz z wychowawcami wybrała się na spotkanie z panią Magdaleną Zarębską – autorką książki „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcuwędrowali”, do księgarni Matras w katowickiej Silesii.
Podczas spotkania autorskiego pani Magdalena czytała dzieciom wybrane fragmenty swojej książki napisanej również gwarą śląską, rozmawiała z dziećmi na temat zagadnień związanych z tradycjami, zwyczajami śląskimi. Dzieci miały okazję wziąć udział w zabawach podczas, których musiały odgadnąć zawody wymawiane w gwarze, nazwy różnych przedmiotów, jak również mogły zakupić książeczkę wraz z autografem.
W wolnej chwili dzieci mogły zapoznać się ofertą książek, jakie znajdują się w księgarni, poczytać.
Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał słodką niespodziankę i w miłym nastroju wróciliśmy do szkoły.