Wycieczka dzieci ze świetlicy do SP nr 5 w Pyskowicach oraz Palmiarni w Gliwicach

Opublikowano: piątek, 30, wrzesień 2016

Dnia 27.09.2016 r. grupa uczniów z naszej świetlicy z klas II i III wraz z wychowawcami – p. Anią oraz p. Agnieszką, przy sprzyjającej, pięknej jesiennej pogodzie, wybrała się na wycieczkę do zaprzyjaźnionej z naszą świetlicą - świetlicy w SP nr 5, na zaproszenie tamtejszych uczniów oraz wychowawców.
Dużą atrakcją dla dzieci był fakt, iż podróżowały pociągiem – niektóre nawet pierwszy raz. Korzystając z okazji przejazdu przez Gliwice, odwiedziliśmy też gliwicką Palmiarnię. Dzieci z dużym zainteresowaniem podziwiały różne, czasem bardzo egzotyczne okazy zarówno ze świata fauny jak i flory:

olbrzymie ryby w akwariach, kameleony, gekony, pracowite mrówki w specjalnych tunelach, sukulenty z Afryki i Azji. Na chwilę wszyscy przenieśliśmy się w świat jak z filmów przyrodniczych.
Następnie, po przesiadce do kolejnego pociągu dojechaliśmy do Pyskowic.
Na peronie czekała na nas już pani Beata z grupą uczniów. Na powitanie nasi uczniowie wykonali swoją wizytówkę, dopasowując obrazki, które charakteryzowały ich samych, potem wizytę uświetnił występ artystyczny w wykonaniu szkolnego kółka tanecznego, dzieci zasiadły do słodkiego poczęstunku. Zakończeniem była wycieczka po szkole, atrakcją zaś inne sale lekcyjne, duży basen oraz jak w każdej szkole- sklepik szkolny.
Pełni wrażeń, troszkę zmęczeni ale w radosnych nastrojach wróciliśmy do szkoły.
Mamy nadzieję, że wiosną będzie czekać nas rewizyta uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły i świetlicy. Pierwsze „koty za płoty”…