DZIEŃ KROPKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Opublikowano: czwartek, 29, wrzesień 2016

W dniu 15.09.2016 r. po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki. Kilka dni wcześniej uczniowie zostali zachęceni do założenia w tym dniu elementów garderoby w kropki. Tak też, były kropkowe kreacje. Pięknie się prezentowaliśmy. Zarówno dzieci, jak i też panie, którym uczniowie naklejali powycinane, kolorowe kropki. Był to dzień pełen kropkowych atrakcji. Uczniowie poznali historie tego święta poprzez opowiadanie o dziewczynce imieniem Vashti. Jego bohaterką jest mała dziewczynka, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Ponadto liczyliśmy i  łączyliśmy kropki, rysowaliśmy swoje kropki z których powstał kropkowy plakat, malowaliśmy jesienne drzewo z wykorzystaniem kropek, rozwiązywaliśmy zadania z kropkami itp. Największy entuzjazm wzbudziła jednak interaktywna książka pt. „Naciśnij mnie”, którego autorem jest Tullet Herve. Jak to stwierdziły dzieci „ale ona jest magiczna”. To książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać. Wspólnie czytając książkę uczniowie mogli naciskać kropki, potrząsać nimi, obracać je tak by na następnej stronie kropki zmieniały swoje miejsca, powiększały się itp.
Ten dzień wywołał wiele uśmiechów i radości. Pozwolił uczniom zrozumieć fakt, iż każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Za rok na pewno będziemy z kropką!!!

Opracowała: Agnieszka Wiąckowska-Siwek