Warsztaty pod hasłem „Ożywić przedmiot”

Opublikowano: sobota, 30, kwiecień 2016

W kwietniu, na zaproszenie MDK „Koszutka”, uczniowie z kl. I i III, zapisani do świetlicy szkolnej wzięli udział w bardzo ciekawych, rozwijających kreatywność i wyobraźnię – warsztatach pod hasłem „Ożywić przedmiot”.
Grupa dzieci wraz z nauczycielami – p. Anią oraz p. Agnieszką, wspólnie z prowadzącą zajęcia, przez 1,5 godziny przeniosła się w świat wyobraźni, twórczego działania i tworzenia… Dzieci miały do wykonania różne zadania, min. stworzyć historię „Parasola”, który pewnego dnia znalazł się na przystanku autobusowym w Warszawie, wyobrazić sobie kształt i kolor własnego parasola, który chciałyby mieć bądź mają.

W kolejnym zadaniu, dziewczynki musiały wybrać z dostępnych, przygotowanych przez prowadzącą, przedmiotów jeden i opowiedzieć w kilku zdaniach wymyśloną historię tego przedmiotu – zaś pozostali uczestnicy mieli zadawać po jednym pytaniu do opowiadającego…
Powstawały bardzo ciekawe, czasem bardzo tajemnicze historie, które świadczą o dużej fantazji i wyobraźni dziecięcej. W radosnych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

Opracowała: Anna Krakowska-Wierzbik
Zdjęcia: Oliwia Małek