Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 14 w świetlicy szkolnej

Opublikowano: środa, 17, luty 2016

Jakiś czas temu dwukrotnie gościliśmy w świetlicy szkolnej przedszkolaki z MP nr 14 w Katowicach. Pierwsza grupa, która do nas przybyła to grupa 5-6 latków. Grupa ta uczestniczyła w zajęciach otwartych o tematyce zimowej prowadzonych przez nauczycieli świetlicy - Panią Agnieszkę oraz Oliwię. W trakcie zajęć dzieci przedstawiały się przy pomocy instrumentów muzycznych, wysłuchały opowiadania „Zimowy bałwanek”, udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące przeczytanego tekstu, brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych oraz zagadkach, jak i też bawiły się z wykorzystaniem chusty Klanzy. Przedszkolaki odbyły również „spacer po szkole”, gdzie poznały: sale lekcyjne, sale zabaw, sekretariat, gabinet Pani Dyrektor, stołówkę, bibliotekę, salę gimnastyczną, gabinet pani pedagog, gabinet higienistki, gabinet przyrodniczy, sale informatyczną i oczywiście świetlicę.
Druga natomiast grupa, która nas odwiedziła to grupa 6 latków. Dzieci zostały oprowadzone po szkole przez wychowawców świetlicy oraz uczestniczyły w przedstawieniu przygotowanym przez klasę 1c.
W kwietniu ponownie będziemy gościć przedszkolaki z MP 14 w Katowicach. Tym razem przybędą do nas by uczestniczyć w zajęciach plastycznych, jak też by lepiej poznać szkołę, bowiem cześć z nich już od września zasiądzie w ławkach szkolnych.
Czekamy na wizytę naszych „małych gości”. Do zobaczenia niebawem!!!

Opracowała : Agnieszka Wiąckowska-Siwek, Anna Krakowska-Wierzbik
Zdjęcia: Oliwia Małek