Świetlica szkolna na koncercie muzycznym

Opublikowano: poniedziałek, 25, styczeń 2016

W miniony czwartek, tk. 21 stycznia 2016 r., uczniowie z kl. Ia i Ic, wraz z nauczycielami świetlicy - p. Anią oraz p. Agnieszką, wzięli udział w koncercie muzycznym, przygotowanym  przez uczniów szkoły muzycznej I stopnia, w Katowicach. Wśród nich znalazła się również uczennica naszej szkoły – Kamila Kociołek z klasy IVa, która uczy się grać na skrzypcach.
Dzieci miały okazję zobaczyć i wysłuchać brzmienia różnych instrumentów muzycznych: dętych, smyczkowych oraz perkusyjnych. Występujący zaprezentowali się min. w motywach muzycznych z filmu „Piraci z Karaibów”, „Stawka większa niż życie”, „Król lew”, kolędach.
Starsi uczniowie zaprezentowali swe umiejętności wykonując fragment koncertu F.Chopina.
Spotkanie przebiegało  w radosnej i uroczystej atmosferze, a my zasłuchani wróciliśmy do szkoły.

Artykuł przygotowała: Anna Krakowska - Wierzbik