Pani z Banku PKO BPH gościem w Naszej Świetlicy

Opublikowano: środa, 13, styczeń 2016

Podobnie - jak w ubiegłym roku szkolnym, również i w tym gościliśmy w Naszej Świetlicy Panią z banku PKO BPH. Tym razem, w prowadzonych zajęciach przez pracownika banku, uczestniczyły klasy trzecie. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi informacjami związanymi z bankiem i pieniądzem. Dowiedzieli się m.in. co to są odsetki, karta kredytowa, parabanki, w jaki sposób oszczędzać itp.
W dalszej części zajęć dzieci zostały podzielone na 5 grup według kolorów – żółty, różowy, brązowy, zielony, seledynowy. Każda grupa otrzymała krzyżówkę do rozwiązania. Nagrodami dla grupy, która pierwsza ją rozwiązała były skarbonki, druga – kalkulatory, trzecia – notesiki, pozostałe zaś otrzymały długopisy. Był również quiz z nagrodami dotyczący informacji podawanych przez prowadzącą w czasie zajęć. Nagrody rzeczowe w postaci gier otrzymała także nasza Świetlica - za co niezmiernie dziękujemy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani jadalnymi pieniążkami – do wyboru monetą lub banknotem.
Czekamy na kolejne zajęcia, z których mogliśmy wiele się nauczyć.

Tekst przygotowała: Anna Krakowska - Wierzbik