Czytanie wcale nie musi być nudne...

Opublikowano: czwartek, 14, listopad 2019


Czytanie wcale nie musi być nudne. Przekonała się o tym klasa 6c, która omawiała ostatnio książkę Rafała Kosika pod tytułem „Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi”.
Na podstawie lektury tworzyliśmy własne wynalazki. Włączyliśmy wyobraźnię, uruchomiliśmy kreatywność i tym sposobem powstały:
- Quadzik obserwacyjny – mała maszyna, posiadająca kamerkę, która nagrywa filmy i robi zdjęcia. Najlepszy wynalazek do śledzenia innych
- Deserotwór –wynalazek, który wytwarza wypieki. Nie potrzebuje składników, a dzięki ekologicznej parze urządzenie jest przyjazne dla środowiska.


- MS – okulary, które widoczne są tylko dla właściciela. Wyświetlają superpotrzebne  informacje, np. podczas sprawdzianu. Zatrzymują również czas maksymalnie na godzinę. Dzięki nim, za pomocą jednego spojrzenia można założyć swoje ulubione ubranie.
- Nemo 850HD mini – przyszłość oceanografii  - urządzenie, które występuje jako malutka, elektroniczna rybka. Wpływa do wnętrza ryby i bada ją od środka. Dzięki małej apteczce potrafi zoperować rybę, która jest zraniona. Jest w pełni ekologiczna – ładuje się za pomocą baterii słonecznych.
- Halina - robot, który służy jako lodówka, kucharz i przyjaciel. Za pomocą gąbkowej ręki myje się sama, więc nie trzeba jej czyścić.
- Królix- robot – królik, z którym można porozmawiać, a dzięki tęczowemu, wysuwanemu językowi, jest idealną zabawką dla kota.
- Pindum- wynalazek wielkości klucza do drzwi. Dyskretny i gotowy do użycia w każdej sytuacji. Zatrzymuje czas i ubiera Cię w Twoje wymarzone ubranie.
- Łyżkowidelconóż – sztućce połączone w jedność. Mniej mycia, oszczędność czasu i miejsca.

Opracowała: Katarzyna Kempny