Kampania "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ"

Opublikowano: środa, 23, styczeń 2019


Jakie obrazy przywołuje nasza wyobraźnia na hasło: Magia Świąt Bożego Narodzenia? Gromadzenie się przy jednym stole, krzątanie się po kuchni, obdarowywanie życzeniami…? Każdy z nas nosi w głowie swoje indywidualne wspomnienia i skojarzenia. Niejednokrotnie zdarza się, że pochłonięci długimi przygotowaniami często zapominamy o tym, co tak naprawdę jest najważniejsze.


Dlatego też nasza szkoła postanowiła dołączyć do kampanii IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ (temu pomysłowi gorąco kibicuje Rzecznik Praw Dziecka). Koordynatorką tego projektu została pani mgr Oliwia Małek – nauczyciel świetlicy.
Jest to pierwsza edycja kampanii, którą Fundacja Dbam o Mój Zasięg pragnie kontynuować i rozbudowywać z roku na rok. Główna idea projektu dotyczy wspólnego – dzieci i rodziców - pisania kartek świątecznych. W tym celu, zamówiliśmy 200 bożonarodzeniowych kartek, które następnie rozdaliśmy wszystkim uczniom klas I-IV.
Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Za wspólnie zrealizowany projekt, nasza szkoła otrzymała przepięknie przygotowany CERTYFIKAT.

Opracowanie: Oliwia Małek