Kolędowanie z seniorami

Opublikowano: sobota, 11, styczeń 2020


7 stycznia 2020r. zaraz po powrocie do szkoły po przerwie świątecznej – ciągle w świątecznym nastroju, grupa pozytywnie nastawionych do świata wolontariuszy z naszej szkoły, wyruszyła na spotkanie z seniorami. Miejscem docelowym był dom parafialny przy Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Koszutce. Naszym głównym celem było wspólne kolędowanie. Szliśmy jednak w gości, dlatego też oprócz dobrego humoru, zabraliśmy ze sobą ciasto i ręcznie zrobione kartki z życzeniami noworocznymi.


Seniorzy, którzy przybyli na spotkanie, przyjęli młodzież z otwartymi ramionami. Najpierw wszyscy wspólnie śpiewali najpopularniejsze polskie kolędy, następnie odbył się przygotowany przez uczniów klasy 7b, quiz . Pytania sprawdzały ogólną wiedzę z zakresu obchodów Świąt Bożego Narodzenia w różnych miejscach na świecie oraz ze znajomości miasta Katowice. I w tej drugiej kategorii, seniorzy nie tylko śpiewająco odpowiedzieli na wszystkie pytania ale i przekazali naszym uczniom sporą dawkę informacji – czyli obie strony były wygrane w tej sytuacji. Na koniec, w podziękowaniu za mile spędzony czas, uczniowie zostali poczęstowani słodyczami i dostali zaproszenie na kolejne spotkanie. A ponieważ dzień był słoneczny, a my mieliśmy w głowach dużo nowych wiadomości na temat miasta i związanych z nim ludzi, postanowiliśmy jeszcze odwiedzić Plac Grunwaldzki i przespacerować się Galerią Artystów. To był bardzo mile spędzony dzień i dla starszych i dla młodszych mieszkańców Katowic. Polecamy wszystkim międzypokoleniowe kolędowanie!