Wykłady z BIOROBOTYKI

Opublikowano: piątek, 27, wrzesień 2019

24 września uczniowie klasy 8a i 8b pod opieką pani J. Franczak i Ż. Foryt-Solowskiej uczestniczyli w wykładach „BIOROBOTYKA” organizowanych w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Celem wykładów było zaprezentowanie możliwości jakie daje połączenie wiedzy przyrodniczej z technologią.

W trakcie wykładu o mózgu młodzież mogła podziwiać głowę robota IURO (cały robot jest zbyt masywny i skomplikowany by w całości transportować go do Katowic). Robot IURO czyli Interactive Urban Robot (mniej oficjalnie po prostu Jurek) to robot stworzony przez zespół inżynierów z lublińskiej firmy Accrea Engineering we współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Monachium.
Uczniowie poznali również zastosowanie wiedzy dotyczącej budowy komórek i genetyki w nanotechnologii.

Opracowała: Żaneta Foryt-Solowska