Dzień Amerykański

Opublikowano: czwartek, 25, maj 2017

Już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy dzień związany z kulturą wybranego kraju anglojęzycznego. W tym roku był to Dzień Amerykański, który odbył się 19 maja. Starsza grupa wiekowa miała okazję dowiedzieć się jak bardzo język amerykański rożni się od brytyjskiego, poznać ciekawostki związane ze sławnymi miejscami w USA, wziąć udział w quizie konkursowym oraz obejrzeć występy sławnych ludzi w części artystycznej. Wspaniałe było to, iż w przygotowanie tego wydarzenia pod okiem nauczycielek języka angielskiego, z powodzeniem włączyli się przedstawiciele wszystkich klas IV-VI.

A oto oni:

Prowadzący: Marta Strycharska i Wiktor Pietrzyk z IV b
Scenka na temat różnic między językiem amerykańskim a brytyjskim: Maja Tkocz, Laura Kosińska z VI b
Grupa taneczna: MajaTkocz, Laura Kosińska, Emilia Niewiadomska, Wiktoria Śliwa, Julia Kreja, Marta Kozieł z VI b
Statua Wolności – Kamila Kociołek (Va)

Sławni Amerykanie:
Marta Seweryn z Va (w zastępstwie Ala Sewerynz Va)jako Hillary Clinton, Michał Lemanowicz(Va)jako Donald Trump, Amelia Pietkiewicz (Va)jako Julia Roberts, Karolina Włoka (Va)jako Angelina Jolie, HannaSzynalska(Va)jako Peyton List, Mateusz Piecko, JanWitański z Va jako bohaterowie filmu Star Wars.

Znani artyści:
Julia Podlewska (Vb) jako Justin Bieber, Zuzia Łyskawa(Vb)jako Nicki Minaj, Wiktoria Chrzęstek i Katarzyna Masek z IVa - taniec
do gościnnego występu Seleny Gomez (pani Julia Kokot:)), Tomasz Puśledzki, Eryk Siemianowski, Dawid Męczeński, Tomasz Niedźwiedzki z 5s jako grupa Michaela Jacksona.

Prezentacja USA: Maksymilian Polewka, Mikołaj Milewicz i Wojciech Prażuch z VI a
Obsługa techniczna: Fabian Drzyzga (Vb), Piotr Ryś (Vb), Nikola Krypel (VIa), Natan Kufel (VIa)
Dekoracje: uczniowie VIa i VIb,
Wyżej wymienieni uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie Dnia Amerykańskiego, za co serdecznie dziękujemy.

Ewa Gutkowska i Julia Kokot – nauczycielki języka angielskiego.

Opracowały:
Ewa Gutkowska