Niecodzienna lekcja biblioteczna...

Opublikowano: wtorek, 11, kwiecień 2017

W czwartek, 6 kwietnia 2017r. klasa VI b uczestniczyła w niecodziennej lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece przy ul. Grażyńskiego 47 o dość zaskakującym tytule: „Trup w bibliotece”. Pani bibliotekarka, krok po kroku wprowadzała nastolatków w tematykę kryminalną dając im coraz to ciekawsze zadania do wykonania. Uczniowie porządkowali kartoteki kryminalne dopasowując rysopisy wybranych autorów książek do ich zdjęć, poszerzali swoje słownictwo rozwiązując krzyżówkę dotyczącą śledztwa, zastanawiali sięnad tym jakie zbrodnie można popełnićprzeciwko książce, rysowali portrety pamięciowe znanych postaci literackich oraz uczestniczyli w zeznaniach świadków przypominając sobie najciekawsze fragmenty ze znanych i lubianych książek detektywistycznych dla dzieci i młodzieży.

Na samym końcu rozwikłali zagadkę kryminalną. Zadania te miały przyczynić się do większego zainteresowania czytelnictwem, a w szczególności do zapoznania z tzw. literaturą detektywistyczno - przygodową. Sądzę, iż cel został osiągnięty. Wielu uczniów wyraziło chęć przeczytania niektórych książek i pytała o ich dostępność w bibliotece.
Ciekawe książki detektywistyczne:
•    Karbo Karen – „Minerva Clark na tropie”
•    Widmark Martin, Willis Helena – „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 13. Tajemnica biblioteki”
•    Strękowska Zaręba Małgorzata -  „Detektyw Kefirek” (seria)
•    Dixon Franklin W.–„Bracia Hardy. W oparach szaleństwa.”

Opracowała: Ewa Gutkowska