Spelling Bee - konkurs ortograficzny z języka angielskiego dla klas piątych rozstrzygnięty!

Opublikowano: wtorek, 18, kwiecień 2017

11 kwietnia 2017r. uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością słów z pięciu rozdziałów obowiązującego ich podręcznika do języka angielskiego, a tym samym zdobyli najwięcej punktów w eliminacjach dokonkursu, zmierzyli się ze sobą w finale. Wszyscy piątoklasiści mogli przygotowywać się do konkursu już od września – wtedy to zostali poinformowani, iż taki konkurs będzie miał miejsce. Miało to zachęcić ich do systematycznej pracy nad wzbogacaniem swojego słownictwa i większej motywacji do nauki. Finaliści próbowali swoich sił w poprawnym literowaniu losowo wybranych  słów w czterech rundach. Uczniowie byli tak dobrzy, iż wydawało się, iż nie uda się rozstrzygnąć konkursu i trzeba będzie przyznać trzy pierwsze miejsca.

W długiej dogrywce walczyła trójka uczniów: Mateusz, Emilka i Fabian. W końcu udało się ustalić miejsca na podium:
I miejsce: Mateusz Kędziora (niepokonany, przeliterował bezbłędnie każde słowo)
II miejsce: Emilia Moskal (prawie bezbłędnie, słowo „omelette” zapamięta chyba na zawsze)
III miejsce: Fabian Drzyzga (szedł jak burza, dopóki nie potknął się m.in. na słowie wedding(ślub)

Wszystkim bardzo serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów nauce!

Opracowała : Ewa Gutkowska, nauczycielka języka angielskiego