Szyjemy Festiwalowego Misia

Opublikowano: sobota, 08, kwiecień 2017

W Domu Kultury Koszutka w ramach Festiwalu Bajek Polskich i Czeskich w dniu 4.04.2017r. klasa 2a uczestniczyła w warsztatach szycia Festiwalowego Misia. Uczniowie z przygotowanych wcześniej elementów według własnego pomysłu tworzyli swojego misia - przytulankę. Dobierali oczy, nos, uszy,  brzuszek, nogi i ręce. Samodzielnie przyszywali oczy oraz brzuszek. Za pomocą szpilek łączyli uszy, ręce i nogi do szablonu misia, a następnie oddawali swojego misia w ręce pań, które maszynowo łączyły tył i przód misia, przyszywały uszy, ręce i nogi.

Następnie uczniowie wypełniali środek maskotki gąbką i zszywali główkę. Tak powstał cały miś. Niektórzy doszywali potem jeszcze kieszonki na brzuszek, kokardki, serduszka na łapkach misia. Zajęcia były bardzo ciekawe i przez trzy godziny wszyscy pracowali wytrwale dobrze się przy tym bawiąc. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, przekonały się, że szycie nie jest takie trudne. Nauczyły się robić supełek, nawlekać igłę i szyć prostym ściegiem.

Opracowała: Barbara Grzegorzewska – wychowawczyni klasy 2a.