Pokazy naukowe organizowane w ramach Szczytu Klimatycznego COP24

Opublikowano: środa, 02, styczeń 2019

Dnia 12 grudnia grupa uczniów z klasy Ia wraz z panią Oliwią i panem Marcinem, udała się na katowicki rynek do pawilonu Dobry Klimat na warsztaty i szalone pokazy naukowe, organizowane w ramach Szczytu Klimatycznego COP24.
Organizatorem zajęć była Kopalnia Wiedzy JSW. Ideą przewodnią ich autorskiego projektu jest edukacja i szeroko pojęta ekologia, ale nie tylko.

Dla najmłodszych przygotowano warsztaty z malowania toreb jutowych, tworzenia przypinek i magnesów na lodówkę oraz papieru czerpanego z odpadów. Najwięcej emocji jednak wzbudziło łoże fakira, na którym kładły się dzieci oraz podnośnik pneumatyczny. Wszystkie eksperymenty nawiązywały do procesów i zjawisk, jakie zachodzą w kopalniach i związane są z pracą górnika.
Prowadzący zajęcia zarażali dzieci pasją do poznawania świata, odkrywania i doświadczania. Projekt ma wspierać rozwijanie talentów wśród dzieci.
Oprócz Kopalni Wiedzy na katowickim rynku, Jastrzębska Spółka Węglowa zorganizowała niezwykłe widowisko laserowe oraz mapping czyli wyświetlanie graficznych wizualizacji na fasadzie Urzędu Miasta Katowice.

Opracowanie i zdjęcia: O. Małek