Podsumowanie cyklu zajęć o tematyce patriotycznej: „Jestem Polakiem i Ślązakiem”

Opublikowano: niedziela, 09, grudzień 2018

W listopadzie w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i dziadków uczniów klas: Ia i Ic. Były one podsumowaniem cyklu zajęć o tematyce patriotycznej: „Jestem Polakiem i Ślązakiem”. W spotkaniu wzięły również udział uczestniczki Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „A oni wciąż do niepodległej szli”, które zadeklamowały przepiękne wiersze własnego autorstwa. Były to: Hania, Karolina, Natasza z kl.IIIa, Agata z kl.IVc i Weronika z kl.VIIa. Dzieci zaśpiewały dawne pieśni wojskowe: „O mój rozmarynie”, „Rozkwitały pąki białych róż” z akompaniamentem gitarowym pana mgr Marcina Juchy oraz „Przybyli ułani pod okienko” z układem ruchowym.

Wspólnie zaśpiewaliśmy kanon „Czasy niespokojne”. Na zakończenie zajęć Pan Zdzisław, dziadek ucznia z kl.Ia, zaprezentował wiersz o tematyce patriotycznej.
Spotkanie przebiegało w miłej i podniosłej atmosferze. Zorganizowali je wychowawcy świetlicy: mgr Mariola Staszowska i mgr Marcin Jucha. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach.

jestem polakiem slazakiem

Opracowanie: mgr Mariola Staszowska, mgr Marcin Jucha.