Świetlica szkolna uczestniczy w warsztatach plastycznych w siedzibie Muzeum Śląskiego

Opublikowano: niedziela, 21, październik 2018

Chcąc rozwijać zainteresowania dzieci oraz brać udział w zajęciach proponowanych przez różne instytucje kulturalne naszego miasta, uczniowie kl. I wraz z p. Anią i p. Agnieszką uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „W 60 minut dookoła świata”, proponowanych przez Muzeum Śląskie w Katowicach.
W czwartek – 27.09.2018r. gościliśmy w budynku Muzeum, w którym czekała na nas pani przewodnik, a zarazem prowadząca zajęcia warsztatowe.

Uczniowie poprzez różne zabawy mieli przyjemność zwiedzić kontynenty świata, by poznać przyrodę i kultury kontynentów, po których podróżował bohater książek Alfreda Szklarskiego – Tomek Wilmowski.
W trakcie wspólnego zwiedzania wystawy dowiedzieliśmy się między innymi, jak mieszkają Masajowie, poznaliśmy język znaków Apaczów, wysłuchali pradawnych opowieści Aborygenów. Bardzo nam się podobała zarówno nowa siedziba Muzeum jak i ta forma zajęć.
Za miesiąc kolejne spotkanie ze sztuką…

Opracowała: Anna Krakowska – Wierzbik
Zdjęcia: Oliwia Małek