Dzień Kropki w świetlicy szkolnej

Opublikowano: wtorek, 09, październik 2018

Dnia 17 września w świetlicy odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. To święto kreatywności i odkrywania swoich talentów. Działo się naprawdę wiele – Kropka kolejny raz pokazała swą moc. Bo przecież w każdym z Nas może drzemać wyjątkowy talent. Dzień Kropki zagościł już u Nas trzeci raz. Z tej okazji od samego rana nauczyciele zorganizowali wiele ciekawych zabaw i działań, które pomogły uczniom odkryć ich talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. Niektórzy z Nas założyli w tym dniu elementy garderoby zawierające kropki i kółka. Prezentowaliśmy się naprawdę uroczo.

Poznaliśmy historię kropki na podstawie polskiego wydania książki pt. „Kropka”. Książka ta opowiada o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Poza tym kolorowaliśmy, przerysowywaliśmy, łączyliśmy kropki, kropy i kropeczki. Rozwiązywaliśmy zadania z kropkami. Układaliśmy z plastikowych nakrętek kółkowe wytwory. Malowaliśmy palcami tworząc kropkowe obrazy. Tak też powstały: kropkowe dzieła, labirynty, matematyczne łamigłówki itp. Zorganizowaliśmy galerię prac uczniowskich oraz gazetkę tematyczną, które można było oglądać na korytarzu szkolnym. Były również zdjęcia w ramce z kropkowymi akcesoriami (okulary, kapelusz, muszka, wąsy). Hitem już po raz kolejny okazała się interaktywna książka H.Tulleta pt. „Naciśnij mnie”, którą wspólnie czytaliśmy.
Za rok znów będziemy na pewno z kropką!!!

Opracowała: Agnieszka Wiąckowska-Siwek
Zdjęcia: Oliwa Małek