„Dzień Przyjaźni” w naszej szkole...

Opublikowano: poniedziałek, 09, kwiecień 2018


W czwartek 22 marca klasa III a wraz z wychowawcą – p. Barabarą Grzegorzewską oraz nauczycielami świetlicy – p. Anią, Renatą, Agnieszką, Dorotą, a także panem Marcinem wzięli udział w zajęciach dotyczących pojęcia przyjaźni i koleżeństwa.
W sali zabaw, przy dźwiękach muzyki powitaliśmy się stojąc w kręgu, uśmiechając się do siebie, machając sobie przyjaźnie oraz mówiąc miłe słowa. Następnie uczniowie, zostali poproszeni o zajęcie miejsca jako widownia, a w rolę aktorów wcielili się nauczyciele.

Przedstawienie nosiło tytuł „Bajka o dwóch ołówkach” i opowiadało o pięknej przyjaźni szarego i dwukolorowego ołówka. Po obejrzeniu i wysłuchaniu tej pouczającej historii wspólnie, wymieniając nasze opinie i uwagi, doszliśmy do wniosku, że prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko i jest na dobre i złe. By się o tym naocznie przekonać, wspólnie utworzyliśmy nić przyjaźni, podając sobie kłębek wełny. Utworzona „pajęcza sieć” była mocna i nierozerwalna. Następnie, już w mniejszych podgrupach, tworzyliśmy kontur przyjaciela, odrysowując na szarym papierze, wybraną przez nauczyciela osobę. Zadaniem zaś pozostałych osób była odpowiedź na pytanie: Jakie cechy charakteru powinien posiadać przyjaciel? Każda grupa wywiązała się z zadania bardzo dobrze.

Na zakończenie zajęć, przy akompaniamencie gitary zaśpiewaliśmy piosenkę „Razem w szkole..”. Wspólna zabawa zakończyła się w miłym i radosnym nastroju. Na szkolnym korytarzu można zobaczyć wytwory naszych rąk… zaś w galerii fotorelację z zajęć.
Zapraszamy do obejrzenia…

Opracowała: Anna Krakowska – Wierzbik, Barbara Grzegorzewska
Zdjęcia: p. Skibniewski